POLİTİKA

ZEKAİ’Yİ KURDA KUŞA YEM ETMEYİZ

ZEKAİ’Yİ KURDA KUŞA YEM ETMEYİZ
774 defa
05 Kasım 2018 - 22:35

AK PARTİ’NİN 5 MİLLETVEKİLİ YEREL SEÇİM SÜRECİNİ, 24 HAZİRAN’I, 15 TEMMUZ’U, BALIKESİR’İ, ANKARA’YI, EKONOMİYİ, AK PARTİ’Yİ ANLATTI AMA GAZETECİLER ŞU SORUYA YANIT ARIYORDU: “ZEKAİ KAFAOĞLU’NU DESTEKLİYOR MUSUNUZ?” VEKİLLER, “GENEL MERKEZ BİLİR” MODUNDAYDI.. ADİL ÇELİK İSE ŞU MESAJI VERDİ: ZEKAİ’Yİ KURDA KUŞA YEM ETMEYİZ

BAŞKANLARIN HUKUKU BİZE EMANET

AK Partili 5 Milletvekili ilk kez toplu olarak basın önündeydi. Organizasyonu Adil Çelik yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun aday gösterilip gösterilmeyeceği, hakkında ortaya atılan bir takım iddialar ve vekillerin destekleyip desteklemediği yönündeki sorulara milletvekilleri “Genel Merkez ne derse o” türü yanıtlar verdi. Milletvekili Adil Çelik ise, “tüm AK Partililerin hukuku bize emanet” dedi, “aday gösterilsin ya da gösterilmesin tüm başkanlara sahip çıkarız” şeklinde konuştu.

ZEKAİ KAFAOĞLU YALNIZ DEĞİL

İşte Adil Çelik’in sözleri:  “AK Parti’nin bütün belediye başkanları ve her kademesinde görev yapan bütün mensuplarının hukuku bize emanettir. Biz onları çiğnetmeyiz. Onlara da en güzel ve en kuvvetli şekilde de sahip çıkarız. Bu noktada Zekai Bey’in açıklamasını biliyorsunuz. Zekai Bey yalnız değil. Onu da kurda, kuşa yem etmeyiz. Sadece Zekai Bey değil, aday gösterilsin veya gösterilmesin bütün belediye başkanlarımız ve partimizin diğer mensuplarının hukuku bizlere emanettir. Onlara da sahip çıkarız.”

AK Parti Milletvekili Adil Çelik:

“AK Parti devletle milleti barıştırma projesidir”

AK Parti Balıkesir milletvekilleri basınla buluşarak Balıkesir’deki yatırımlar ve vatandaşların beklentileri konusunda istişare toplantısı düzenledi. AK Parti milletvekilleri adına konuşan Adil Çelik, ”Sadece salt ekonomik hadiseler değil, yapılan demokratik anlamdaki hamleleri de düşünecek olursak; hep söylüyorum AK Parti devletle milleti kaynaştırma projesidir. Bizler bunun birer temsilcileriyiz” dedi.

AK Parti Milletvekilleri Adil Çelik, Belgin Uygur, Yavuz Subaşı, Mustafa Canbey ve Pakize Mutlu Aydemir basın mensuplarıyla buluşarak Balıkesir’i konuştu. Balıkesir’de yapılması düşünülen ve devam eden yatırımların ele alındığı toplantıda, yatırımların tamamlanmasıyla Balıkesir’in Türkiye’nin gözdesi olacağı ifade edildi.

BALIKESİR’İ BİLİYOR VE TANIYORUZ

Toplantının açılışını yapan Adil Çelik AK Pati milletvekilleri adına yaptığı konuşmada, ilk olarak 24 Haziran seçimlerini değerlendirdi. Çelik şunları söyledi:

“24 Haziran bizim memleketimiz için de AK Parti için de zorlu bir süreç oldu. Bilindiği gibi Balıkesir’de beş milletvekili olarak halkımız nöbeti bize teslim etti. Bu çok kişinin beklemediği bir çizgiydi, kendi partililerimiz tarafından da beklenmeyen bir şeydi. Bu kadro, bu milletvekilleri, bu teşkilatla birlikte, partimizin diğer mensupları; belediye başkanları, meclis üyelerimiz, kadın kolları, gençlik kolları hep birlikte çalıştık gayret ettik, halkımız bize bu teveccühü gösterdi. Bundan sonraki süreçte de Balıkesir önceliği olmak üzere memleketimize, ülkemize, milletimize hizmet etmenin gayreti içinde olacağız.

HEPİMİZ BALIKESİR ÇOCUĞUYUZ

Milletvekillerinin hepsi değişti. Ama hepsi siyasetin dışında kişiler değil. Bilindiği gibi bendeniz 2010 yılına kadar Zekai Bey’den sonra İl Başkanlığı görevini yürüttüm. Yavuz Bey İstanbul’da teşkilatta yıllardır çalıştı ki en son Zekai bey onun bu birikimi nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne transfer ederek Genel Sekreter Yardımcısı olarak çalışıyordu, Balıkesir’e hizmet ediyordu, Balıkesir’i karış karış, köy köy dolaşıyordu. Mustafa Canbey vekilimiz 2015 seçimlerinde aday olarak görev verildi. İki seçimde de aday olarak bütün her yeri dolaştı, teşkilatın da yakından tanıdığı, sevdiği bir kardeşimiz. Mutlu Aydemir vekilimiz daha önce kadın kolları başkanlığı yaptı. Teşkilatın içinden bir kardeşimiz. Belgin kardeşimiz de mevcut AK Parti il başkanlığının Kadın Kolları başkanı olarak çalışmakta idi. Orada hadi bakalım nöbet zamanı, burada nöbet tut diye görev verildi. Dolayısıyla Balıkesir’i bilmeyen, Balıkesirlileri bilmeyen ya da siyaseti bilmeyen yabancı kimse yok. Hepimiz teşkilatın içinden, Balıkesir’in içinden, Balıkesir evladı kişileriz. Düsturumuz da bize verilen görevi en iyi şekilde tutmak. Bu ne kadar sürer bunu biz bilemeyiz. Siyasetin, sandığın cilvesi çoktur. Elimizden geldiği kadar, nöbette olduğumuz müddetçe bize verilen oylara karşılık mahçup olmamak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.”

HEMEN ÇALIŞMALARA BAŞLADIK

24 Haziran seçimlerinin ardından TBMM’ye giden 5 AK Partili Milletvekilinin neler yaptığı hakkında da açıklamada bulunan Adil Çelik şunları ifade etti:

“Bu noktada milletvekilleri ne yaptı diyecek olursanız: öncelikle daire müdürleri nezdinde, belediyeler nezdinde, Balıkesir ne durumda, hangi projeler var, hangi projeler devam ediyor, takip edilmesi gerekiyor bunları görüştük. Bizim daha önceden çok güzel hizmet eden milletvekillerimiz var. Biz milletvekillerimizle de bir araya geldik: Balıkesir’de takip edilmesini istedikleri projeler, yapılmasını istedikleri hizmetler, yarım kalan işler hakkında bilgiler aldık. İnşallah devamlılığı sağlayarak Balıkesir’deki hizmetlerin aksamaması için görüştük. Siyasette yapılan hatalardan başlıcası; gelen kişi tarihi kendinden itibaren başlatıyor. Geçmişe dair hafıza kayboluyor, devamlılık olmuyor. Bunu kaybetmemeye gayret ediyoruz AK Parti olarak. Kuruluşundan beri partinin içinde olan arkadaşlarımız var. Milletvekillerimiz de dediğim gibi yabancı değiller, evvelden beri işin içindeler. Balıkesirliler, Balıkesir’i biliyorlar, AK Parti’yi biliyorlar, eksikleri, projeleri, yapılması gerekenleri biliyorlar.”

TÜRKİYE NORMALLEŞTİĞİ ANDAN İTİBAREN BÜYÜMEYE DEVAM EDECEKTİR

Türkiye’de yaşanan ekonomik dalgalanma ile ilgili değerlendirmede de bulunan Adil Çelik şunları kaydetti:

“Bu noktada belli bir bilgilendirme sürecinden sonra da biz çalışmalara başladık, devam ediyor. Seçimden sonra döviz ve faize yönelik finansal hareket, İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bey’in dediğine göre hiçbir ekonomik gerekçesi olmayan, hiçbir mantıklı izahı olmayan bir finansal saldırı altında kaldı ülkemiz. Bu bizi tabi ki sıkıntıya soktu. Zaten döviz rakamları, faiz oranları bunun bir göstergesi. Bazı tedbirlerin alınması gerekti. Hükümetimiz de bunu en üst düzeyde gereken tedbirleri aldı. Dövizin ateşi belli bir noktaya kadar söndü. Artık düşüş trendinde. Artık bir yerde değerlendirme yapıp belli bir yerde kalacaktır. Eski noktaya gelmesi çok mümkün gözükmüyor. Buna bağlı olarak da döviz dengeye oturduktan sonra faiz oranlarında daha makul seviyelere inmesini bekliyoruz. Bu faiz oranlarının biz de farkındayız ki esnafımızın çalışması, işini yürütmesi öyle kolay değil. Faiz oranlarının da inmesi gerekiyor. Geçen Cumhurbaşkanımız da zaten faiz konusunda ekstra hassasiyet gösteriyor. Faiz oranlarının yüksek olarak devam ettiği sürece yatırımcının yatırım yapması, üretim, istihdam zorlaşıyor, Türkiye’nin ivmesi önünde önemli bir engel oluşturuyor. O noktada devam eden ekonomik tedbirlerle birlikte faiz ve dövizi makul seviyelere indirdiğimizde Türkiye normalleştiği takdirde Türkiye büyümeye devam edecektir.

TÜRKİYE ESKİSİ GİBİ 3-5 HAMLEYLE YIKILACAK ÜLKE DEĞİL

Son ekonomik göstergelerden biri de yeni açıklandı ihracat rakamları. Türkiye yine ihracatta rekor kırdı. Döviz yükseldiği, Türk Lirası değer kaybettiği halde buna rağmen döviz karşılığı ihracat azalıyor. Buna rağmen ihracatımız yeni bir rekor kırdı. Bu da yapılan bütün saldırılara rağmen Türk ekonomisinin ne kadar güçlü olduğunun bariz göstergesi. Zarar vermiyor mu? Elbette zarar veriyor. Ama eskisi gibi Türkiye öyle üç beş hamleyle, yıkılacak değildir. Öyle yel kayadan ne alır misali zarar elbette verdiler. Hep beraber belli bir ölçüde sıkıntı çektik, çekmeye devam ediyoruz. Ama Türkiye Cumhuriyeti artık öyle kolaylıkla operasyon çekilecek ülke olmaktan çıkmıştır. Emir-komuta ile yönetilecek, uzaktan verilen talimatlarla yönetilecek, IMF’den gelen bir şefin emirler yağdıracağı bir ülke olmaktan çıkalı çok vakit olmuştur. İsmet Özel’in bir sözü var: “Türkiye Kurtuluş Savaşı’yla kölelikten kurtuldu, ama efendiliğe de geçemedi. Belli bir derecede ekonomik yapının tesiri altında kaldı, istediği politikaları yönetemedi.” AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte artık Türkiye tam bağımsızlığına kavuşmuştur. Tam bağımsızlık durup dururken kavuşulmuyor. Ekonominiz güçlü olacak, ordunuz güçlü olacak. Türkiye’de bugün bu noktaya gelmiştir. Elhamdülillah ne kadar övünsek, gururduysak azdır.”

BİZİM GİRDİĞİMİZ HER SEÇİM ÖNEMLİ

AK Parti’nin girdiği her seçimin önemli olduğuna vurgu yapan Adil Çelik şunları ifade etti: “Zaman zaman Türkiye zor bir coğrafyada, yorgunluk alametleri de olmuyor değil. Yahu kardeşim, yeter artık yorulduk. Hatta Büyükşehir Belediye Başkanımızın bir sözü vardır: “Arkadaşlar bu seçim çok önemli” der. Evet maalesef AK Parti’nin girdiği her seçim çok önemli. Çünkü bir seçimi kaybettiğiniz anda, daha önceki seçimlerde elde ettiğiniz kazanımlar heba oluyor, hiçbir şey kalmıyor ortada. Dolayısıyla daha önceki kazanımlarımızın bir anlam ifade etmesi için, önümüzdeki seçimi de hep kazanmanız gerekiyor. Böyle de bir mecburiyetiniz var. Yahu kardeşim; yılgınlık gösteren, yorgunluk gösteren olmuyor mu? Var, bunlar da var. Ama eğer Türkiye Cumhuriyetinde, bu Anadolu topraklarında yaşıyorsak bilelim ki biz bağımsız ve güçlü olmak istiyorsak bize kesinlikle ve kesinlikle müsaade etmeyecekler. Bizimle devamlı uğraşacaklar. Hani bir tabir vardır ya ‘ne olduruyor, ne öldürüyor’ diye. Yıllarca bizi bu seviyede tuttular. Ne oldurdular ne de ölmemize müsaade ettiler. Biz de Allah’ın izniyle o safhadan geçtik artık. Onların iki dudağı arasındaki kaderimizi aldık, kendi kaderimizi tayin edecek noktaya geldik. Ama şunu bilelim ki bu mücadele bitmedi ve bu mücadele de bitmez. Yorgunluk, yılgınlık gösterenler için söylüyorum; eğer ki zaten bunları kabul edecek idiysek ABD şunu diyor, yapalım ya da Almanya bunu diyor yapalım gibi bir düşüncedeyseniz ben de size derim ki şurada burnumuzun dibinde Çanakkale’de şehitlerimiz koyun koyuna yatıyorlar. O zaman onlar niye canlarını feda ettiler, niye şehit oldular. Bu memleket tam bağımsız olarak yaşamaya devam etsin diye. Bizim de bu çizgiyi devam ettirmemiz gerekiyor.

KİMSENİN TOPRAĞIMIZA GÖZ DİKMESİNE İZİN VERMEYİZ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi Bağımsızlık benim karakterimdir. Bağımsızlık Türk Milletinin karakteridir. Birisi sordu bana ormanda en güçlü hayvan kurt değil, ama Türkler sembol olarak niye kurdu seçmişler aslan var dedi. Cevabını da kendi verdi sen hiç sirkte kurt gördün mü dedi. Sirkte aslanı oynatırlar ama kurdu asla oynatamazlar. Kurt bağımsızlığına çok düşkündür, alıp onu bir yere kapatırsanız kahrından ölür dedi. Türk milletini bende böyle değerlendiriyorum. Türk milletinin bağımsızlık karakteridir. Yapılan baskılara hiçbir şekilde boyun eğmez. Türk milleti böyle hamiyetperver, böyle yumuşak kalpli, garipten, garibandan yana olmuştur. Kendisi güçlü olduğunda da asla zulmetmemiş, buna da izin vermemiş, adaletten ayrılmamış bir millettir. Bizim kimsenin ne toprağında ne de hürriyetinde gözümüz yok. Ama kimsenin de kendi toprağımıza, bayrağımıza göz dikmesine izin vermeyeyiz, Allah’ın izniyle gözlerini de oyarız.”

AK PARTİ DEVLETLE MİLLETİ KAYNAŞTIRMA PROJESİDİR

AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’ın kıymetinin bilinmesi gerektiğini belirten Adil Çelik şunları dile getirdi:

“Tayyip Erdoğan’ın, AK Parti’nin bu anlamda kıymetini bilmek lazım. Kuru laflarla, beylik laflarla milliyetçilik olmuyor. Ordunuz güçlü olacak, ekonominiz güçlü olacak. Size operasyon çekemeyecekler, size fitneden gelecekler. Siz gerçekten var olmak istiyorsanız, gereğince güçlü olmak zorundasınız. Elhamdülillah bugün geldiğimiz noktada AK Parti Türkiye Cumhuriyeti’ni bu noktaya getirmiştir ve bence de en büyük milliyetçilik budur. Misyonunuzu yerine getirdiğimizi düşünüyorum. Ama henüz AK Parti’nin misyonunun tamamladığını düşünmüyorum. Sadece salt ekonomik hadiseler değil, yapılan demokratik anlamdaki hamleleri de düşünecek olursak; hep söylüyorum AK Parti devletle milleti kaynaştırma projesidir. Bizler bunun birer temsilcileriyiz. Bakın burada gördüğünüz herkes halkın bizatihi kendisi. Halkın içinden çekmiş, öyle olmuş, böyle olmuş değil. Arkadaşlar biz halkız. Onlar da bizi kendilerini temsil etmemiz için seçti. Biz halkız. Sağdan, soldan gelip de bir yere yamanmadık. Biz halkın içinden geldik, halkın bir ferdiyiz. Dolayısıyla ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ evet, bu millet kendini artık yönetiyor. Bundan sonra da yönetmeye devam edeceğiz. Bugüne kadar geçen süreci geçtik, artık bir barış iklimine kavuştuk. Artık devletle milletin kaynaşması, barışması gerekiyor. Biz bunu sağladığımız takdirde Akif merhumun dediği gibi ‘hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım’ diyor. Gerçekten devletimizi, milletimizi barıştırdığımız anda da her şey güzel olacak. O barışı sağladık. Halkımız, devletimiz birbiriyle kaynaştı, ordumuzla kaynaştı. Bizim Mehmetlerimiz, kuzularımız Afrin’e giderken o anacağızlarımız dolma yapmış, börek yapmış tepsilerle onlara sınırda ikram etmek için yarış halindeler, yetmiyor insanlar yatıp kalkış dua ediyorlar. Ordusu için, askeri için dua ediyorlar. İşte bakın bu yapılan devletle millet barışmasının bir sonucudur. Nereden nereye geldik.

BİZİM HEDEFİMİZ KİMSEYİ AYIRMADAN HİZMET ETMEK

Bizim AK Parti olarak hedefimiz; bu milletin bütün unsurlarını, hiçbir etnik ayrım olmaksızın, hiçbir dini veya mezhep ayrımı olmaksızın bu topraklar üzerinde yaşayan herkesin Türklük büyük başlığı altında bir arada yaşamasını sağlamaktır. Hepsi elbette kendine göre farkı bir meşrebi vardır, inancı farklılık gösterebilir. Ama Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi ‘Ne Mutlu Türk’üm Diyene’ Eğer Türkiye Cumhuriyeti’nin bir vatandaşıysa gavur geliyor diye hepimiz silah kuşanırız. Bu sınıra koşuyorsak, hepimiz zaten bunu başarmışız demektir. Çanakkale’de koyun koyuna yatıyorlar. Üzerinde Alevi ya da Sünni diye yazıyor mu? Buranın tabirleriyle söylüyorum; çingen, çetmi, çerkez, gürcü, manav, yörük yazıyor mu yazmıyor. Sadece adı ve sanı, ailesi, memleketi yazıyor. Yahu canını vermiş bu toprak için. Şuradan gavur geliyor demiş, koşmuş canını vermiş. Daha neyini verecek. İşte bu ortak paydada buluşmak lazım. İnşallah Türkiye tabi ki dalgalanmalar olacaktır. Ama net olarak çizgisi yukarıya doğru büyük bir ivme kazanmıştır. Bu yolculuk devam etmektedir. AK Partiyle beraber, halkımızın desteği ve duasıyla beraber ben memleketimizin, ülkemizin, Türkiye Cumhuriyeti’nin çok daha aydınlık noktalara ilerleyeceğine yürekten inanıyorum.”

ADAY ADAYLIĞI SÜRECİ BAŞLADI

AK Parti’deki aday adaylığı sürecini değerlendiren MKYK Üyesi Yavuz Subaşı şunları söyledi:“Bizim Cuma günü Merkez Karar Yürütme Kurulu toplantımız oldu. Orada alınan kararlar medyayla paylaşıldı. Tabi süreç çok ince elenip, sık dokunduğu için biz aday adaylık sürecini bugün itibariyle başlattık. 12 Kasım’a kadar sürecek. Belki Çarşamba günü Yürütme Kurulu toplantısından sonra ilave açıklamalar olabilir. Biz tabi ki sorunun içerisinde yer alan 5 milletvekilimiz hepimiz birimiz felsefesiyle birlikte ortak hareket ediyoruz. Adaylar da inşallah genel merkezimizin yapacağı istişareler sonucu belirlenecek. Mevcut adayların devam edip etmemesiyle ilgili genel merkezimizin yaptığı çalışma henüz neticelenmedi. Biz buna rağmen tüm belediye başkanlarımızın adaylık müracaatı olmuş gibi kabul edeceğiz, diğer adaylık şartlarına uyanlar da müracaat edecekler. Şu anda bizim mevcut adaylarla ilgili bizlerle ve kamuoyuyla paylaşılmadığından dolayı ortak adayımız şu diyeceğimiz 20 ilçe ve büyükşehir belediyesiyle ilgili aldığımız bir karar yok. Genel merkezimizin mevcut adaylarla ilgili yaptığı çalışma hepimize bilgilendirildikten sonra aday arayışı sürecine girersek tabi ki onunla ilgili olarak bizim de genel merkezimizle istişareli olarak A, B ve C planlarımız çerçevesinde düşündüğümüz, düşüneceğimiz, sonuç alacağımız adaylarımız olacak.”

GENEL MERKEZİMİZ EN İYİ DEĞERLENDİRMEYİ YAPACAKTIR

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na yöneltilen suçlamalarla ilgili soruya cevap veren AK Parti Milletvekili Mustafa Canbey şunları söyledi:“O konu günden oldu. Bizim kurullarımız var. Partimizin bir takım istişare kurulları var. Bunlar orada değerlendirilecek. Bizim Büyükşehir Belediye Başkanımızla ilgili bir takım iddialar ortaya atılıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız da buna cevap verdi. Önümüzdeki dönemde genel merkezimiz büyükşehir başkanını en iyi şekilde değerlendirecektir. Bizler de milletvekilleri olarak değerlendiriyoruz. Hemen bugün arkasında olalım ya da karşısında olalım ya da Büyükşehir Belediye Başkanımızı destekleyelim tarzında bir yaklaşım zaten genel merkezimizin yürüttüğü süreç açısından da çok sağlıklı değil. Ama biz bu tip iddiaların gazetecilerin iddiaları olarak değerlendirilmesi gerektiğini ve sürecin de genel merkez tarafından değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz.”

BÜTÜN BAŞKANLARIMIZIN ARKASINDAYIZ

AK Parti Milletvekili Adil Çelik ise Büyükşehir Belediye Başkanı’na yönelik saldırılar ile ilgili şunları dile getirdi:

“AK Parti’nin bütün belediye başkanları ve her kademesinde görev yapan bütün mensuplarının hukuku bize emanettir. Biz onları çiğnetmeyiz. Onlara da en güzel ve en kuvvetli şekilde de sahip çıkarız. Bizim elimizde basın-yayın organı yok. Konuyla ilgili bir şey söyleniyor cevap veriyorsun arkasından bir şey daha söylüyor. Arkası geliyor. Şimdi kurt kuzuyu yemeyi kafaya koymuş ne yapsan ikna edemezsin. Bu noktada Zekai Bey’in açıklamasını biliyorsunuz. Zekai Bey yalnız değil. Onu da kurda, kuşa yem etmeyiz. Sadece Zekai Bey değil, aday gösterilsin veya gösterilmesin bütün belediye başkanlarımız ve partimizin diğer mensuplarının hukuku bizlere emanettir. Onlara da sahip çıkarız.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
Mart 2019
PSÇPCCP
« Şub  
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Tüm hakları saklıdır. Haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları politikam.com’a aittir. politikam.com İHA / İHLAS HABER AJANSI üyesidir.