POLİTİKA

adiosbet giriş

YILMAZ VE SARI’NIN UYUMUNU BOZMAYA ÇALIŞIYORLAR

YILMAZ VE SARI’NIN UYUMUNU BOZMAYA ÇALIŞIYORLAR
904 defa
30 Mayıs 2020 - 19:48

Erdek Belediyesi’nin borçları ve Belediye Başkanı Hüseyin Sarı ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz arasında anlaşmazlık olduğu spekülasyonları ve ayrıca Erdek Belediyesi’ndeki işçi ve memurların aylardır maaşlarını alamamalarıyla ilgili çeşitli yayınlar üzerine Büyükşehir cephesinden bir açıklama yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi adına konuyla ilgili açıklama Bütçe ve Plan Komisyonu Başkanı AK Partili Mehmet Birol Şahin’den geldi.

İşte o açıklama:

 

 

KUTUPLAŞMA VE KAVGADAN BESLENENLER YÜCEL YILMAZ’IN 20 İLÇE İLE GELİŞTİRDİĞİ UYUMU BOZAMAYACAK..
Bilindiği gibi Erdek Belediyesi’nin 20 aya yaklaşan Personel maaş borcu, kurumlara, Bankalara ve piyaysaya Yıllık Bütçesinin 4 katını geçen borcu bulunmaktadır…Bu borç yükü uzun yıllardan beri devam etmekte Erdek Belediyesi bir yandan borcunu ödemek için çabalarken diğer yandan da hizmet üretmeye çalışmaktadır..
Özellikle işçi ve memuruna borcu sık sık Gazetelerde, Erdekli hemşerilerimiz ve Erdek Belediyesi’nin işçi ve memurları arasında sürekli yazılıp konuşulmaktadır..
Son olarak geçtiğimiz günlerde bu kere de “Erdek Belediyesi’nin Büyükşehir Belediyesi’nden 20 Milyon alacaklı olduğu, Büyükşehir ödeme yapmadığı için Erdek Belediyesi’nin işçi ve memurlarına olan maaş borcunu ödeyemediği” yazılmış ve konuşulmaya başlanmıştır…
Bu iddianın doğrusunun başta Erdek Belediyesi’nden maaş alacakları olan işçi ve memurlarımızın ve Erdekli in bilmesi gerekir..
Bütün ilçe Belediyelerinin olduğu gibi BASKİ, Erdek Belediyesi adına Erdeklilerden “Su faturaları” ile Erdek Belediye Meclisi’nde belirlenen “Katı atık ücreti” ve ÇTV tahsil edip ilçe Belediyesine aktarmaktadır.Ayrıca BASKİ tamir ve çalışmaları sırasında bozulan yol, kaldırım tamirini ilçe Belediyesi yaparak bunun Bedelini BASKİ’den almaktadır..
İlçe Belediyeleri ayrıca Büyükşehir Belediyesi’nin yada gereği görevi olan konularda yaptıkları harcamaları Büyükşehir’den tahsil etmektedir…

 

ERDEK BELEDİYESİ’NİN 10.7 MİLYON LİRA İCRAYA AKTARILMASI GEREKEN BORCU VAR
Bu kapsamlarda aşağıda ayrıntılı dökümü verilen konularda Erdek Belediyesi’nin alacağı toplam 1.608.962TL.dir.
Ayrıca Erdek Belediyesi’nin kendi bildirdiklerine göre Büyükşehir Belediyesi’ne 400.000tl. ÇTV borcu vardır..
Erdek Belediyesi mahsuplaşma evrakını imzalandığı için ödeme yapılamamaktadır..
Kaldı ki Erdek Belediyesi’nin İcra Haczi ve Banka temliki sebebiyle bu paralar Belediyeye ödenememekte İcra ve Bankalara gitmektedir.. Büyükşehir’de şu anda Erdek Belediyesi’nin 10.730.000 TL. İcraya aktarılması gereken borcu vardır…
Bu haciz ve temlikler yüzünden Erdek Belediyesi’ne zaten para ödeyebilmek mümkün değildir..
İddia edildiği gibi 20 Milyon gibi bir rakam söz konusu değildir.

 

İŞÇİ MEMURLARI PROVAKE ETMEK İSTİYORLAR
Bu iddiaların konuşulup yazılmasının sebebi Erdek Belediyesi’nden 20 ay maaş alacaklısı olan işçi ve memurlarımızı provake etmek ve Yücel Yılmaz başkanımızın ilçe Belediyeleri ile “Parti ayırımı gözetmeksizin” ortaya koyduğu “Hizmet Odaklı” uyum ve işbirliğini bozmaktır..
Belediyeler siyaset değil hizmet konuşulması, üretilmesi gereken yerlerdir.Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz göreve geldiği ilk günden itibaren hangi partiden olursa olsun 20 ilçe Belediyesi ile eşit ve adaletli bir biçimde uyum ve işbirliğini tesis etmiş ve hizmet odaklı gündemi ile her ilçenin ihtiyacını, yıllardır çözülemeyen sorunları ortadan kaldırılması için topyekûn bir Hizmet hamlesi başlatmıştır..
Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı da göreve başladıktan sonra bu hizmet odaklı uyum ve işbirliğinin 20 halkasında birisi olmuştur..
Zaten Erdekli hemşehrilerimiz de bu yeni dönemin güzel atmosferini hissetmeye başlamışlardır…
Ancak bu iş işbirliği ve uyumdan rahatsız olan, kavgadan, polemikten beslenen hastalıklı çevreler hemen devreye girerek fitne ve yalan üreterek bozgunculuk yapmaya başlamışlardır.. Sayın Hüseyin Sarı son derece tecrübeli bir Belediye Başkanıdır.. Yücel Yılmaz Başkan’ımız da tecrübesiyle, vizyonuyla, çalışkanlığı ile 20 ilçeyi de çözülmemiş sorunu kalmayan turizmden tarıma ticaretten sanayiye Türkiye’nin en gelişmiş ilçeleri ve ili yapma kararlılığındadır..
İki Belediye Başkanımızın uyumunu bozmak Erdek’e hizmeti önlemekte başka işe yaramayacaktır..
Bizler ve iki Belediye Başkanımız bu fitne odaklarının bu çabasından etkilenmeden uyum ve işbirliğine, hizmetlere devam edecekler, eski tarz kavga ve kutuplaşma siyasetine prim vermeyeceklerdir.’

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Tüm hakları saklıdır. Haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları politikam.com’a aittir. politikam.com İHA / İHLAS HABER AJANSI üyesidir.