POLİTİKA

ŞAHİN: YATIRIMCILAR ARASINDA HAKSIZLIK VE ADALETSİZLİK YAPILIYOR

ŞAHİN: YATIRIMCILAR ARASINDA HAKSIZLIK VE ADALETSİZLİK YAPILIYOR
391 defa
11 Mayıs 2019 - 21:26

Devletin sağladığı yatırım imtiyazlarından bütün sanayicilerin eşit olarak yararlanması gerektiğine değinen CHP Balıkesir Milletvekili Dr. Fikret ŞAHİN;” Albayrak AŞ’ye ait Varaka Kâğıt Fabrikasının Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Özel Endüstri Bölgesi kapsamına alınmasını eleştirerek “yatırımcılar arasında da haksızlık ve adaletsizlik yapılmıştır” dedi.

 

2003 yılında piyasa değeri 52 milyon dolar olan Balıkesir SEKA Kâğıt Fabrikasının damadın ailesi Albayraklar tarafından Özelleştirme İdaresi’nden 1,1 milyon dolara alındığını belirten Milletvekili ŞAHİN,   Fabrikanın satışında haksızlık yapıldığının, kamunun zarar ettirildiğinin 6 mahkeme kararıyla tescil edildiğini, bu haksızlığın “Özel Endüstri Bölgesi” imtiyazı sayesinde işletme esnasında da katlanarak devam ettiğini belirtti.

 

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin’in açıklaması şöyle:

“ 19 yıldır üretim yapılmayan Balıkesir kâğıt fabrikasının tekrar çalışmaya başlaması, insanlarımıza iş imkânı sağlamasını tabi ki olumlu karşılıyoruz, bizim itiraz ettiğimiz nokta Cumhurbaşkanlığının 10.05.2018 tarihinde yayınladığı 1037 sayılı kararname ile sadece Albayrak AŞ’ye ait Varaka Kâğıt Fabrikasına Özel Endüstri Bölgesi imtiyazı tanınması diğer sanayici ve yatırımcıların bu imtiyazın dışında bırakılmasına karşıyız ve buna itiraz ediyoruz. İlimiz ’de özel endüstri bölgesi olacaksa bu imkândan sadece birilerinin akrabası değil Balıkesir’deki tüm sanayicilerimizin yararlanması gerektiğini düşünüyoruz. Yapılan bu imtiyazlı tutum, eş-dost-akrabaya haksız kaynak aktarımı değil de nedir?  Var olma mücadelesi veren sanayicilerimizin beklentisi bir kişiye ayrıcalık sağlanması değil, herkesin Devletimizin tanıdığı imkânlardan Adaletli olarak yararlanmasıdır.  Merak ediyorum bu kararname hazırlanırken Balıkesir Sanayi Odamızın düşünceleri alınmış mıdır? Demokratik katılımcı bir yönetim anlayışı bu gerektirir .

Bu kararname ile bir kişi hariç bütün Balıkesir sanayicisine haksızlık yapılmıştır, bunun en kısa sürede düzeltilmesi ve sanayicilerimizin hepsinin adaletli olarak desteklenmesi bekliyoruz, dedi.

 

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm hakları saklıdır. Haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları politikam.com’a aittir. politikam.com İHA / İHLAS HABER AJANSI üyesidir.