Merhaba. Her maç yazımda futbolcu kardeşlerime, teknik heyete, yönetime dokundurdum, zaman zaman belki de üzdüm onları. Ama bir de baktım ki esasında bizim birde taraftar profilimize bakmalıyım.

 

Taraftar profili derken kendi kendime de gülüyorum; “yahu taraftar var mı ki profili olsun” yazık gerçekten yazık. Bu taraftar gruplarını kim manipüle edip gaz veriyorsa ona da edep izan vicdan diyorum. Takım bakmayın istikrarsız bir grafik çizse de ekonomik sıkıntılarını bir nebze aşmış, eh ilk altı umutlarını saman alevi misali bir yakıp bir söndürürken, klasik tabirle 12’nci adam BALKES TARAFTARI maalesef ortalıklarda yok.  Hem de takımın en ihtiyaç duyduğu anlarda yok. Baktım Denizli maçında tribünlere vallahi BALKESLER HAFTALARDIR SEYİRCİSİZ OYNUYOR adeta cezalandırılıyor. Arkadaşlar, sevgili hemşerilerim youtube ye girin Sakaryaspor veya Es Es taraftarına bir bakın. Bu takım kadro derinliği olmayan gençlerle takviyeli kadrosuyla son 4 haftaya ilk altı umuduyla giriyorsa hepimiz taraftar olarak şapkayı önümüze koyup düşünmeliyiz.

 

“YOUL NEVER WALK ALONE” bu ne demek derseniz; Türkçesini de yazayım daha iyi anlarız taraftarlar olarak. Bir fırtınaya karşı yürürken/Başını yukarda tut/Yürümeye devam et/Ve unutma/ASLA YALNIZ YÜRÜMEYECEKSİN. Bu İngiltere’nin renktaş takımı LİVERPOOL’un her maçta taraftarının dilinde olan sahayı inletircesine söylediği marş. Düşünsenize bu marş ile seyircisinin yanında olduğunu ve asla yalnız bırakmayacağını bilen bir takım  ve onun futbolcuları sahada neler yapmaz. İki kişilik koşar, basar, söker alır, mesafe tanımaz, toplara vurur, sonuç başarı gelir. Artık at yarışlarının tabiridir son düzlüğe girdik. İşte bu aşamada olsun şu tribünleri dolduralım ve BALKESLERİMİZİ PLAY OF’LARA TAŞIYALIM.

 

Maça gelince 23’üncü dakikada attığımız iki gol rakibin kalitesine rağmen istediği oyunu oynayamaması OTOO’nun performansı, ABDULKADİR’in dönüşü iki başarılı oyuncuya eklenen Vukoviç’in kurtarışları, şans faktörünün yanımızda oluşu derken 3 puanı hanemize yazdırdık. Kutlarım futbolcu kardeşlerimi ve teknik heyetimizi. Ama dedim ya artık son düzlük koşan, hırs yapan, 12’nci adamı seyircisini ardına alan takımların atak yapacağı son düzlük haydi hayırlısı ve hep destek tam destek HAYDİ TRİBÜNLERE. Sevgilerimle