Türkiye’nin en büyük sorunlarından birisi trafik kazalarıdır. Trafik kazalarını halkımız artık trafik canavarı olarak nitelendirmektedir.

Basın ve yayın organlarında da sık sık dile getirilen trafik canavarı, değişmez gündemimiz olmuştur.

İstisnasız her gün haber bültenlerinde ve basın organlarında trafik kazasına şahit olmadığımız gün yoktur neredeyse. Şurada trafik kazası meydana geldi, şu kadar yaralı, şu kadar ölü vb.

Kimin karşısına ne zaman çıkacağı belli olmayan trafik kazaları, ülkemizin belki de terörden kaybettiğimiz insan sayısının beş on katı kadar insanımızı kaybediyoruz.

Bir türlüde alınan tedbirler kazaların önüne geçemiyor maalesef. Kazalar olmaya, canavarda canlar almaya, sakatlar bırakmaya, yuvalar yıkmaya, haneleri tarumar etmeye ve milyarlarca maddi kayıp verdirmeye devam ediyor.

Bu canavar 9 Kasım 2017 günü saat 09:45 dolaylarında bizi de gözüne kestirmiş. Manisa Kırkağaç çevre yolunda yolumuzu kesti. Daha doğrusu arkamızdan çıktı. Ansızın arkadan saldırarak canımıza kast etti. Hem arabamızı ezdi, hem de bizi.

Bunun sonucu olarak 112 acil servisle önce Kırkağaç devlet hastanesine, peşinden Akhisar devlet hastanesine ve oradan Balıkesir devlet hastanesine sevk edildik.

Bize arkadan vuran canavar kendisinde bir şey olmamasına rağmen, ne yanımıza gelip yardım etmeye çalıştı, nede bu güne kadar zahmet edip de bir telefonla bile olsa, geçmiş olsun dileğinde bulunma zahmetinde bulunmadı.

Kendisini hali hazırda görmedim. Güya bu şahıs Üniversite bitirmiş, bir şirkette sorumlu birisiymiş. Bir eğitimci olarak böylelerine öğretim görmüş ama eğitimin semtine bile uğramamış, insani değerlerden nasibini almamış biriymiş demekten başka söylenecek bir sözde bulamıyorum.

Şükürler olsun ki, ciddi beyin Travması geçirsek de canımız kurtuldu. Bir haftayı aşkın Balıkesir devlet hastanesi beyin cerrahisinde acı ve ızdırap içinde yattım.

Sağ olsun beyin cerrahı Sayın Operatör Dr. Sezai Yılmaz ve ekibinin üstün çabaları neticesinde sağlığımıza kavuştuk. 16 Kasım 2017 tarihinde de taburcu olduk. Kendilerinin göstermiş olduğu üstün çabalardan, güler yüz ve ilgilerinden dolayı buradan teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.

Uğradığımız trafik canavarı saldırısıyla ilgili yaşadıklarımızı ve hissettiklerimizi de hastanede, hasta yatağında acılar içinde kıvranırken dizelere döktük. Bu dizeleri siz okuyucularımla paylaşmak istiyorum.

 

TRAFİK CANAVARI

Evlat uğruna çıktım yola

Aliağa’da verecektim mola

Gitmek nasip olmadı

Hayallerimiz kaldı sona

 

Trafik katilleri yollarda dolaşır

Suçsuz günahsızlara bulaşır

Nice hayatlar tarumar edilip

Söner ocaklar arza karışır

 

Trafik canavarı önümü kesti

Hem arabamı hem beni ezdi

Döndük ecelin kıyısından

Hayat yaptı bize ölüm testi

 

Kırkağaç’ta çıktı yoluma

Giriverdi canavar koluma

Kahrolası tuzak kurmuş

Zemin hazırlamış sonuma

 

Arabayla vurdular beni

Başımdan sarstılar beyni

Bire kontrolsüz adam

Nasıl affedeyim seni

 

Ambulans acı acı bağırdı

Bedenim sedyeye sarıldı

Susturun şu sesi deyince

Şoför hanım biraz darıldı

 

Hastanede açtım ki gözümü

Tanıyamadım kendi yüzümü

Büyük felaket atlatmışız meğer

Bilemedim söyleyecek sözümü

 

Namert gelip arkadan vurmuş

Arabam Refüje çıkıp durmuş

Yiyip içeceğimiz varmış

Rabbim bizi ecelden korumuş