Merhaba. Hepimizin Ohhhh dediğinizi duyar gibiyim. Tam bir bıçak sırtı maç oynadık bu hafta. Canı burnunda bir Samsunspor vee -benim düşüncem katılırsınız katılmazsınız- Giray hocanın ekibinin takım içindeki dengelerin değişeceği bir BALKES. 

 

Samsunspor bence dersini iyi çalışmış, bizim takımın ilk 15 veya 20 dakikada gol yeme alışkanlığını bildiklerinden yüklendiler bu anlarda zorlandık. Hele Göksu'nun kafa vuruşunda şöyle bir gittik geldik. Ama sevindirici, olan BALKESLER ve futbolcu kardeşlerim bu maçta çok hırslı ve istekliydiler. Düne kadar fazlaca kendini maçlara vermeyen bir Burak bile öyle deparlar attı ki bir ara dedim Allah muhafaza şimdi adalesi atacak. O denli çaba sarf ettiler tüm ekip olarak. 

 

İlk yarı golü bulamayan iki ekip birbirini tarttı.  Ben inanın maçın 0-0 berabere biteceği kehanetinde bile bulunmaya başladım. Çünkü izlediğim iki takımda hem gol aramaktan hem de bu arayış içerisindeyken bir kontra yeriz, golü kalemizde görürüz düşüncesiyle saman alevi gibi ataklar yaptılar. Çoğunlukla mevcut skoru korumak önceliği futbollarına etkiledi tutuk bir maç izledik.

 

İkinci yarıda sanıyorum içeride bizim için önemli olanın 3 puan olduğu konuşuldu ki ikinci yarıya daha rakibe basan, oyunu daha önde oynayan, geriye yaslanmayan bir BALKES izlemeye başladık ve sonucunu da genç Furkan’la aldık. Defansın uzaklaştıramadığı topa çok iyi olmamasına rağmen uzak mesafeden vurdu, topun rakip kaleci önünde yere çarpmasıyla top ağları buldu. Furkan açısından ileriki maçlarda öz güven ve motivasyon sağlayacak bir goldü. 

 

Golden sonra  bu istekli futbolumuz devam etti. Frikikten gelen iki vuruşlu gol enteresandı. Nizamettin vurdu barajdan döndü tekrar önüne düşen topa yarım voleyle vurdu dağılan defans kalabalığı arasından geçen top ağları buldu.

 

2-0 olunca maçı garantiye aldık ve istediğimiz gibi maçı rölantide bitirdik. Benim gördüğüm bu maç gerçekten  bizim için önemliydi ki  Giray hocam maç sonu Süper Lige merhaba demişçesine keyifliydi ve neşeliydi. Ama haklıydı 6 puanlık bir maçı aldık hem de rakip ateş hattından bir ekipti. Tebrik ederim.

 

Ama seyircimize teessüf ederim hala boş tribünlere oynayan bir BALKES var. Yahu çok meraktayım inanın bunu sebebi nedir ekonomik mi, küskünlük mü, ayrımcılık mı buna bir çare bulunursa inanın bu zor şartların takımı çok iyi yerlere gelecektir.

Sevgilerimle ..