2017’nin son hafta maçında sahasında Düzce Belediyeyi konuk eden takımımız galibiyet serisine devam edip sezon başından beri ilk defa 3 maçlık bir galibiyet serisi elde etmiş oldu. Önümüzdeki haftasonu Yalova deplasmanı ile de devreyi bu seriyi devam ettirip 11 galibiyet ile tamamlayacağına inancım tam.

Özellikle Düzce maçında sporcularımızın istekli ve hırslı olduklarını gördükten sonra ikinci devrede çok daha iyi bir Karesi Spor izleyeceğimizi düşünüyorum. Alican ve Hazer gibi iki önemli ismin kendilerini toplamasının yanı sıra Jerry Smith’in de özellikle son maçtaki coşkulu ve arzulu oyunu ilerisi için güzel sinyaller verdi. Problem adam Gani Laval ise ya kendini toparlamalı ve herkes gibi bu takımın bir parçası olduğunu kabullenmeli yada açık bir şekilde gitmek istediğini gerekli kişilere iletmeli. Bu şekilde devam etmek hem kendisine hem de takıma zarar verecektir.

Maça gelecek olursak ; Düzce Belediye takımımıza göre daha iyi başladı. Özellikle boyalı alanda Hunt ile etkili olan Düzce Belediye dış atışlardan da verim alabilmiş olsaydı ilk periyot zor geçerdi takımımız adına.Ancak içeriden oynadıklarında aldıkları verimi dış oyunculardan alamayınca maçın ilk periyodu resmen takımımıza karşı Hunt ile geçti skor anlamında. İlk periyotta 16 sayı üreten Düzce ekibinde Hunt, çift hanelere ulaşmıştı bile skor olarak.

Takımımızda ise özellikle ilk periyotta Hazer’in etkili oyununa Alican’ın sahanın iki tarafındaki performansı ön plandaydı. İlk periyotta 22 sayı üreten takımımızın en etkisiz ismi yine Gani Laval oldu. Savunmada Hunt’a her pozisyonda yenilen Laval, hücumda da sadece bir pozisyonda panyalı bir şut ile skor üretebildi. İlk periyodu takımımız 22-16 önde kapatırken ikinci periyoda daha istekli ve coşkulu başlayan taraf yine takımımız oldu. Özellikle Jerry Smith hem savunmada hem de hücumda neredeyse varını yoğunu ortaya koyduğu bir 5 dakika seyrettirdi periyodun başında. Sayıların, top çalmaların ve asistlerin Jerry’nin hanesine yazıldığı bu süreçte O’nun bu gayreti takımı da ateşledi. Jerry’nin öncülüğünde başlayan 3’lük bombardımanına Sezgin ve Alican da eşlik edince maçtaki fark giderek açıldı ve devreye takımımız 47-30 önde girdi.

İkinci yarıya Düzce Belediye daha derli toplu başladı ve farkı tek hanelere de indirdi. Takımımız aleyhine bazı yanlış kararların da çalındığı bu periyotta sonlara doğru toparlanan takımımız farkı tekrar çift hanelere taşıdı. Periyodu 22-19 kaybetmemize rağmen maçta 66-52’lik Karesi üstünlüğü ile son periyoda girildi. Son periyotta Hüseyin Beşok’un takımı alan savunmasına dönerek takımımıza yine zor anlar yaşattı. Yaptıkları alan savunmasını içeriden çözemeyen takımımız zorlama ve uzun mesafeli dış atışlara kalınca skor üretmekte zorlandı. Rakibimiz bu süreçte farkı tekrar tek hanelere çekip 7 sayıya kadar düşürse de alan savunmasına ilk dış şut isabeti ile karşılık veren takımımız farkı tekrar tehlikeli sınırın üzerine taşıdı ve maç sonuna kadar da aynı farkı koruyan takımımız maçtan 79-69 galip ayrılara son 3 maçını da kazanarak çıkışını sürdürdü. Takımımızda 22 sayı 8 ribound 7 asist 5 top çalma ile oynayan Jerry Smith yıldızlaşırken, maç sonu basın toplantısına gelen ve yedeği olan Sezgin Erişi’in Jerry hakkında söylediği güzel şeyler de takım olgunun en güzel vurgusu oldu.

Yeni yılın hepinize bir önceki yıla göre daha çok sağlık, mutluluk,huzur, başarı ve bol kazanç getirmesini diliyorum. Haftaya görüşmek üzere sevgiyle ve basketbol ile kalın, hoşçakalın...