POLİTİKA

“HEPİMİZ GAZOZ KAPAĞIYIZ”

“HEPİMİZ GAZOZ KAPAĞIYIZ”
2.976
16 Aralık 2019 - 0:19

BAŞDANIŞMAN CEMAL ÖZTAYLAN’DAN ÇARPICI MESAJLAR

AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran’la birlikte Bandırma’daki delege seçimlerinde partililerle bir araya gelen Büyükşehir Belediyesi Başdanışmanı ve Bandırma eski Belediye Başkanı Cemal Öztaylan, ilginç mesajlar verdi.  Kendisinden sonra seçilen belediye başkanlarının Belediye’ye ait arsaları, otelleri sattığını ancak ne partililerin, ne kamuoyu ve basının ses çıkarmadığını söyleyen Öztaylan, kendi döneminde üç gün su akmayınca arkasından tencere tava çalındığını söyledi.  Öztaylan, “bunları partimiz dışındakileri anlatamıyoruz, ne söyleyen var, ne tenkit var, duble yanlış hepsi. Bunları söylemeyeceksek, delege seçimini bu kalabalıkla değil beş misliyle yap sonuçta hepimiz gazoz kapağıyız” dedi.

 

İŞTE ÖZTAYLAN’IN SÖYLEDİKLERİ

“Benim Belediye Başkanlığım döneminde üç gün su  kesilince burada  tencere tava çalan Bandırma’lı hemşerilerim elli dört gün yıkanacak içecek suyu bulamadığı zaman acaba bir tanesi kalben bile buğz etti mi?”

“Gecemizi gündüzümüze kattık, 576 kilometre doğalgaz, 412 kilometre enerji nakil hattı, 59 kilometre kanalizasyon, 60 kilometre yağmur suyu kanalı yaptık. Bir bakın bakalım bundan sonra ne yapıldı? Birbirimizle uğraşmaktan bunları halka anlatıp oy isteyebildik mi?”

“Çanakkale’de 13 tane termik santral var. Ben de karşıyım, doğaseverim, orası ayrı. Sevgili AK Partililer particilik yapın, neden biliyor musunuz, termik santrale karşı çıkanlar kadar cazgır olur, ama tık yok. Bu elektriği kulağımıza takıp çalıştıramıyoruz, enerji lazım, sesiniz çıksın.”

“Bandırma Belediyesi olarak, Büyükşehir Belediyesi olarak hükümetle uyum içinde olmazsan beklediğin yatırımların hiç birisini alamazsın. Sev beni seveyim seni. Buraya yapılması gerekenleri bütçe dahilinde tüm ilçelerde hepsini yapmak için gayret eden bir ekip var Büyükşehir’de.”

 

 

Balıkesir AK Parti İl Başkanı Başaran’ın Bandırma AK Parti merkezine ziyaretinde yer alan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz’ın Başdanışmanı Öztaylan, şahsına yönelik beklentiler ve taleplerle ilgili gazetecilerin sorularına  yanıt verdi, bu konularda muhatabın öncelikle seçilenler olduğunu belirterek, sorunların ve taleplerin program dahilinde ele alınacağını vurgulayarak, “Sabırlı olun, bekleyin” dedi.

 

Balıkesir AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran’ın  Bandırma AK Parti ilçe merkezini ziyaretinde partililerle birlikte hazır bulunun Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın Başdanışmanı Cemal Öztaylan, Güney Marmara ve Bandırma’ya yönelik hizmet ve yatırımlarla ilgili gazetecilerin  dile getirdiği kamuoyunun ve partililerin beklenti ve taleplerine yönelik sorular üzerine söz alan Büyükşehir Başdanışmanı konuşmasında şöyle dedi:

 

Vazifemizi yerine getirmeye çalışırız’

“Ülkemizde illerin ilçelerin bütün mahallelere kadar her kesimin idari şekli belli, hizmet alımı da bu şekilde belli. Bu hizmet alımlar merkezi hükümet tarafından bürokrasi yoluyla aldıkları, ikincisi yerel yönetimler yoluyla aldıkları hizmetler var. Bilmiyorum burada hangi noktada daha fazla eksik var. Burada eksiklerimizi tespit ederiz. Burada her vatandaşımızın çok rahatlıkla ulaşabileceğini düşündüğümüz bir teşkilatımız var. Bu teşkilatlar vasıtasıyla eksiklerimizi yerel yönetimlere ve merkezi idareyi ulaştırabiliriz. Burasının hizmet almakta nerede eksik kaldıysa eksiğimizi gidermek için elimizden geleni yaparız. Bu neticede bizim vazifemiz.  Her türlü bürokrasinin vermesi gereken hizmeti, her türlü yerel yönetimin vermesi gereken hizmeti, aksayan yeri varsa hatırlatmalar yaparak, uyarılar yaparak eksikleri varsa eksiklerini gidererek merkezi hükümetten gelecek bir yardım mecburiyeti varsa onların da tamamlanmasını sağlayarak vazifemizi yerine getirmeye çalışırız.” dedi.

 

 

‘Seçilenler, öncelikle halka verdiği sözleri yerine getirmeli..!’

Balıkesir – Güney Marmara ve Bandırma ikilemine de değinen Öztaylan, “Şimdi söyle bir soru geliyor aklıma; büyükşehir olarak Bandırma’ya bir şey veremedik ya da eksik verdik de acaba benim belediye başkanlığım bittikten sonra üç tane  belediye başkanı Bandırma halkına ne verdi? Eğer ki, burada yapılan bir iş varsa yapılması gereken  bir iş varsa , yapılacak bir iş varsa sevgiyle saygıyla ilgiyle muhabbetle birliktelikle bu yapılır. Bu güne kadar bana altı ay öncesine kadar her gün Cumhurbaşkanına, her gün hükümete, her gün büyükşehire, o yasaları çıkaran milletvekillerine her türlü ihtimamı göstererek güzel sözlerle latif konuşan bir yönetimden acaba ne beklersin.? Eğer ki sen ve Bandırmalı sadece Bandırma’ya hizmet anlamında sadece Bandırma’ya minibüslere 450 bin kişiye yetecek olan minibüs hatlarını tahsis  olarak düşünürsen, yapılması gereken işleri yapmazsan, acaba halk olarak biz yanlış mı yaptık, doğru mu yaptık? Seçilenler  verdiği sözleri yerine getirerek veya getirmeyerek doğru mu yaptı yanlış mı yaptı bunu basın yoluyla sizin algılamanız ve bu halka bunu iletmeniz lazım.”dedi.

 

‘İlçelerde iktidarlarımız döneminde neler yapıldı?Sonrasında neler yapılıyor?’

AK Parti’nin yerel de iktidar olduğu 2004-2009 yılları arasındaki döneme de değinen Öztaylan, “Mesela, Bandırmaspor’a yapılan yatırımları;Sahile otopark yaptık, cumhuriyet meydanı da yaptık ve Bandırmaspor’a bunun her yıl katkısı 5 milyon (trilyon) lira.  Bugünkü yönetim, yani bizim karşımızdaki yönetim bunların yıkım kararını aldı mı? Aldı. Siz bunları Bandırmaspor’a verdiniz yıkın dedi mi? dedi.  Eğer ki, bu memlekette benim belediye başkanlığım döneminde, üç gün su  kesilince burada  tencere tava çalan benim Bandırma’lı hemşerilerim elli dört gün yıkanacak içecek suyu bulamadığı zaman acaba bir tanesi kalben bile buğz etti mi? Eğer ki, 15 seneden beri gerek Bandırmaspor’a gerek halka, bakın Bandırma’da ben yaptım falan demiyorum. İlçe Başkanı Eşref’in katkısıyla, belediyede çalışan personelle Recep Eraydın’la  Ak Partinin yönetici ve yönetimiyle gecelerimizi gündüzümüze katarak 576  km. doğalgaz, 412 km. enerji nakil hattı, 59 km. kanalizasyon, 60 km.yağmur suyu, 110 km. de aspestli boruyu ve 1372 km.kazıyı yapan bir ekibiz. Bir bakın yahu, acaba bundan sonra ne yapıldı? Ne yanlışlıklar yapıldı? Ne oldu? Acaba biz birbirimizle uğraşmaktan başka bu yanlışlıkları halka anlatıp oy isteyebildik mi? Her şey oy değil. Yapılan, yapılması gerekenleri tespit edip şartlara göre yapılır veya yapılması icap eder.” dedi.

 

‘Hizmetleri atanmışlar yapamaz!Seçilmişler yapar’

Büyükşehir belediye başkanlığının başdanışmanlığına atanması konusunda kentte şahsı ile gelişen beklentilere de yanıt veren Öztaylan, “Şimdi Bandırma’da bir beklenti var; Cemal Öztaylan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başdanışmanı olmuş. Buraya hizmetleri yapılması gerekenleri, atanmışlar yapmaz. Seçilmişler yapar. Eğer ki buraya seçilmiş olan Cumhuriyet Halk Partinin ekibi, ‘ben bunu, bunu, bun yapacağım’ diye Manifestoyla vermiş ise, bu verdiklerini yapmakla yükümlü olan hiç maaş almadan fahri olarak ve resmi olarak yemesini de içmesini de yatmasını da kalkmasını da kendi karşılayan bir adam olarak ben Bandırma’ya hizmet etmekten kendimi mutlu addederim. Edeceğiz de. Ama ilk önce seçilenler onları seçen bu halka sözlerini yerine getirsinler!450 binlik Bandırma dedik. Onu ilk defa söyleyen benim. 450 binlik Bandırma demek, bu günkü Bandırma’nın üç katı demek. Çünkü Bandırma’dan –Biga’ya kadar sanayi bölgesi demek. Bu  sanayi bölgesinde ne yapılacak? İş yapılacak. İnsanlara istihdam sağlanacak. Bunların yapılması için veya yapılmaması için, planları için 100 binlikleri, 10 binlikleri, 5 binlikleri, binlikleri için her türlü mahkeme süreci var mı? Var .  13 tane Çanakkale’de termik santral var. Ben de karşıyım, Ben de doğaseverim o ayrı konu. Sevgili AK partililer particilik yapın neden yapın biliyor musunuz.? Termik santrale karşı çıkanlar kadar cazgır olun. Ama tık yok. Biz bu elektriği kulağımıza takıp da çalıştıramayacağımıza göre, enerji lazım. Bir sesiniz çıksın yahu? 450 binlik Bandırma için bir tane ilkokul varsa iki tane daha lazım demek. Bir tane lise varsa iki tane daha lazım demek. Bir tane hastane varsa iki tane daha lazım demek. Bunların yapılması için kamuya ait olan yerler bunu yapacak olan birimlere tahsis edilir. yerel yönetimler, büyükşehir ve devlet de kendi bütçesi dahilinde bu yapılacak olan yerleri yapar” şeklinde konuştu.

 

Hani, satan değil,alan yönetim olacaklardı’

2009 yerel seçimlerinden 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde üç dönem CHP’nin Bandırma’da yerel seçimleri kazanması gerçeğine de dikkat çeken Öztaylan,” ‘Ben Bandırma’da satan değil alan belediye olacağım, bir karış toprak satmayacağım’ diyerek bu halkı kandıran yöneticilere, pankartları asan yöneticilere, “sen 1500 dönüm arsayı, beşyüz dönüm arsayı, hazır otelleri nasıl satarsın” diyerek ne basın sordu, ne benim partililerim sordu. Eğer ki bunları halk olarak partinin yöneticileri olarak, bana kızan insanlar, sevmeyen insanlar da dahil, bizi sevmeyen yanlış olduğunu ifade eden, onların daha iyi olacağını söyleyen bizim partimiz dışındaki arkadaşlara anlatmazsanız başarı şansımız da yok. Duble yanlış, hepsi yanlış, kökü yanlış ne konuşan var, ne söyleyen var, ne tenkit eden var. Eğer ki bunları dile getiremeyeceksek, delege seçimini bu kadar kalabalık değil, 5 misliyle yap, sonuçta hepimiz gazoz kapağıyız” dedi.

 

‘Uyum içerisinde çalışılmalı’

Bandırma’da yaşanan siyasal ve sosyal sürecin kent olarak sorgulanması gerektiğini belirten Öztaylan, “Her şeyin bir şekli şemali var. Her şey hukuk normlarına göre anlaşmaya göre yapılmış. Diyorlar ya, hukuksal anlaşın. Eğer ki, sen Bandırma  Belediyesi olarak Büyükşehir Belediyesi olarak ve parti delegasyonu olarak ve bununla beraber hükümetle uyum içinde olmazsan beklediğiniz yatırımların hiçbirinin olması mümkün değil. sev beni seveyim seni.  Buraya yapılması gerekenleri bütçe dahilinde sadece Bandırma değil, Balıkesir’in 19 ilçesinin hepsini yapmak için gayret eden bir ekip var Balıkesir’de Büyükşehirde.   Bandırma’yla ilgili yapılacak ve yapılması gerekenleri, Bandırma’nın aksakallılar, gazetecilerle beraber ileriki günlerde bir araya gelir konuşur ve basın yoluyla halkımıza anlatırız.” dedi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Tüm hakları saklıdır. Haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları politikam.com’a aittir. politikam.com İHA / İHLAS HABER AJANSI üyesidir.

hatay escorthatay escortiskenderun escortiskenderun escortiskenderun escorthatay escortiskenderun escorthatay escort

betboomeritroyalbet girişcasinomaxi girişcasinomaxi cratosslotbetebetvdcasinoCratosslot GirişSekabetPulibet Giriş