BELGİN Gökçe Uygur, AK Parti’nin 70 milletvekili aday adayından bir tanesi ama en torpillisi. İl Kadın Kolları Başkanlığı görevinden istifa etmeyen Uygur, aday adaylığı sürecinde partisinin tüm etkinliklerinde başrolde. Her fotoğraf karesine giren, her etkinliğe davet edilen Uygur, bu anlamda diğer aday adaylarından ayrı tutuluyor gibi.

HER ETKİNLİKTE ÖN PLANDA

AK Parti geçtiğimiz günlerde peş peşe iki bakanı Balıkesir’de ağırladı. Orman ve Su Başkanı Veysel Eroğlu ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın Balıkesir’deki programlarında Aday adayı Belgin Gökçe Uygur da Kadın Kolları Başkanı sıfatıyla yine başroldeydi. Aday adayı olduğu gün siyasi etik gereği İl Kadın Kolları Başkanlığı’ndan istifa etmesi beklenen Uygur böyle bir istifaya gerek duymadı. Diğer aday adaylarına göre teşkilattaki görevini kullanarak öne çıkmayı başaran Uygur’a parti tabanında tepki var.

KAFAOĞLU VE DEMİRASLAN’DAN DESTEK

GEÇEN hafta Balıkesir Üniversitesi Çağış Yerleşkesi’nde Büyükşehir’in Çorba Evi’nin açılışında da hazır bulunan Uygur, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve  AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan’ın da desteğini arkasına almış durumda. Kafaoğlu ve Demiraslan’ın, Uygur’un listede kadın kontenjanı olarak ön sırada yer alabilmesi için Ankara ile temasta oldukları ileri sürülüyor. Bu arada Balıkesir’den aday adaylığı başvurusu yapmayan Milletvekili Sema Kırcı’nın da kendisinin yerine Uygur’un Balıkesir’in aday listesine yazılmasını istediği ve destek verdiği iddia ediliyor.