CHP Milletvekili aday adayı Ender Biçki Balıkesir merkezinden son 11 yıldır milletvekili çıkmadığını belirterek, 24 Haziran’daki seçimlerde en az iki adayın Balıkesir’in merkezinden olması gerektiğini ifade etti. Parti genel merkezi ve örgütünün emeğe verdiği değeri iyi bildiğini de hatırlatan Ender Biçki, 25 yıldır partinin tüm organlarında görev aldığını kaydetti. 

11 YILDAN BU YANA MERKEZDEN MİLLETVEKİLİ ÇIKARAMIYORUZ

Milletvekili aday adayı Ender Biçki yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Türkiye’nin aydınlık mücadelesinde, daha ön safta yer almak ve daha büyük sorumluluk almak için, göğsümü siper etmek için, Mustafa Kemal’in bir askeri olarak örgütümden ve sizlerden aldığım güçle 24 Haziran’da yapılacak olan Milletvekili seçiminde Balıkesir’den aday adaylığımı açıklıyorum. 11 yıldan bugüne kadar Balıkesir’in merkezinden bir milletvekili olmadı. En son 2002-2007 döneminde Orhan ağabeyimiz milletvekili oldu. 11 yıldır merkezden bir milletvekili olmadı. Bunun önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü merkezden milletvekili olmadığı zaman gerekse milli bayramlarda gerek dini bayramlarda bunun eksikliğini yaşadık. Merkezin temsiliyeti zayıf kaldı. Bu açıdan bu dönemde mutlaka en az iki milletvekilinin merkezden seçilebilecek yerde olmasını gönlüm arzu ediyor. Gönül isterdi ki ön seçim olsaydı. Ön seçimde yarışsaydık. Ama zaman darlığı nedeniyle bu olmadı. Genel Merkezden beklentimiz hakkaniyetli, adaletli, bir sıralama yaparak Balıkesir’i 2019’a hazırlamak olmalıdır. Ben bu konuda Genel Başkanımıza ve genel merkezimize güveniyorum” dedi.

MİLLETVEKİLİ OLURSAM ÖRGÜTÜMÜN EMRİNDE OLACAĞIM

Son olarak gelecek ile ilgili hedefimiz aktarmak istiyorum. Eğer ben milletvekili olursam şunu herkes çok iyi bilsin ki örgütün emrinde olacağım. Örgüt terbiyesini örgüt ahlak ve disiplinini bilen birisiyim. Milletvekili olduğum günden itibaren, atacağım her adımı, atacağım her adımı benden önce, eşimden önce il, ilçe başkanlarımı örgütüm bilecek. Çünkü örgüt milletvekilinin nen yapacağını bilir ve ona göre hareket eder. Milletvekili olursam şayet ilk yapacağımız iş, ilçe, il başkanımla birlikte, Balıkesir’in en zayıf bölgeleri olan özellikle Karesi’nin Sakarya, Maltepe, Altıeylül’ün Gümüşçeşme, Gündoğan Mahallelerini ziyaret etmek olacak. Çünkü ben Balıkesir’in yapısını biliyorum. Nerelerde ne çalışması gerektiğini iyi biliyorum. İlçelerin sorununu 30 yıldır biliyorum. Balıkesirspor’un da sorununu biliyorum. Balıkesir’in bütün sorunlarına hakim olduğumu düşünüyorum. Çözüm konusunda da öneriler getirilerek çözüleceğini biliyorum. Bir iddiamı daha ortaya koymak istiyorum. Kimseyi kötülemek için söylemiyorum. Siyaset iddia işidir. Balıkesir’in gelmiş-geçmiş en iyi Milletvekili olacağım. Çünkü bu hedefi kendimi öne çıkarmak için koymuyorum. İl Başkanı olurken de bu iddia ile göreve gelmiştim. En iyi il başkanı olmaya çalışacağım demiştim. Eğer milletvekili olursam il başkanlığı dönemim de bir hedefimiz vardır. 2019’da Büyükşehir’i kazanma yönünde. Bu hedefi milletvekili olduğum günden itibaren il başkanımızla kol kola girerek, örgütümle birlikte Büyükşehir’i kazanacağımızı söylemek istiyorum.”