Çalışma ofisinde geçirdiği ani kalp krizi sonrasında yaşama veda eden Selahattin Yay sevenlerini derinden üzdü. Dün Bekir Efendi Camii'nde kılınan Öğle Namazı’nı müteakip binlerce kişinin katılımıyla kılınan Cenaze Namazı sonrası Selahattin Yay, 13 yıl önce elim bir trafik kazasında ölen oğlu Emre Yay’nın yanına defnedilerek son yolculuğuna uğurlandı. Yay’ın cenazesine Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, belediye başkanları, Yay ailesi, yakınları, basın mensupları, siyasiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Balıkesir Basın camiasıyla eğitim dünyasının emektar isimlerinden Selahattin Yay, önceki gün ofisinde çalıştığı sırada geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Bürodaki görevlilerin haber vermesiyle sağlık ekiplerince hastaneye götürülen Yay'ın, yere düştüğü anda vefat ettiğinin saptanması üzerine doktorlar herhangi bir müdahalede bulunmadı. Edremit'teki Körfez Medya Grubu ve Ayvalık Sözcü gazetelerinin kurucusu ve sahibi olan 68 yaşındaki Selahattin Yay'ın ani vefatı sevenleri yanında basın ve eğitim camiasını yasa büründürdü.

ÇOK SEVDİĞİ OĞLUNUN ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE

Geçtiğimiz yıllarda beyin kanaması geçirerek uzun süre tedavi gördükten sonra sağlığına kavuşan Selahattin Yay, çok sevdiği ve ona karşı özlemini "sensiz olmuyor be oğlum" diyerek sık sık sosyal medya hesaplarından dillendirdiği oğlunun ölüm yıldönümünde vefat etmesi ise, sevenlerinin acısını ikiye katladı.

EVLADININ YANINDA TOPRAĞA VERİLDİ

Nazire-Selahattin Yay çiftinin iki çocuğundan biri olan oğulları Emre Yay, evlendiği günün ertesinde, 2005 Temmuz ayında elim bir trafik kazası sonucu yaşamını kaybetmişti. Selahattin Yay, oğlunun yokluğuna hiç alışamamış ve bunu sık sık yazdığı şiirleriyle dillendirmişti. Selahattin Yay'nın cenazesi, dün, Edremit Bekir Efendi Camisinde öğle vakti kılınan namazın ardından Şehir Kabristanındaki oğlunun mezarının yanında toprağa verildi.

SON PAYLAŞIMI: SENSİZ OLMUYOR BE OĞLUM

Yardımseverliği, pozitif ve sosyal kişiliği ile medya, siyaset ve eğitim camiasında “Selahattin Hoca” olarak bilinen Yay, 2005 yılının 10 Temmuz günü tek oğlu Emre Yay’ı bir trafik kazasında kaybetmişti. Yaşamı boyunca bu derin acıyı içinde yaşayan Selahattin Yay, bu ayrılığı dizelere şöyle dökmüş ve sosyal medya hesabından paylaşmıştı:

“Niye yoksun diyemez dilim, yaşamak ölümden geçer. Ama neylersin işte bir naçar yürektir bizimkisi, kaldırmaz hasreti ve özlemi seçer. Sensiz olmuyor be oğlum.”

13 yıl sonra oğlunun acısına yüreği dayanamayan Yay, aynı gün oğlunun yanında toprağa verildi. 

“ONU KAYBETMENİN ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞIYORUZ”

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir yaptığı açıklamada "Selahattin hoca güzel bir insandı. Gazeteciydi. Gazetecilikten öte siyasetçiydi. Bunlardan daha öte eğitimciydi. İnsanlara her zaman olumlu bakan ve yönlendiren bir kişiliğe sahipti. Sadece insandı. İnsanlığın her türlü vasfını taşıyordu. Camiamıza önemli katkılar sağladı. Bölgemizde gazeteciliğin gelişimi noktasında büyük katkılar yaptı. Birçok kişiye ekmek veren, birçok gazeteciye meslek ilkeleri doğrultusunda çalışma imkanı sunan bir abimiz, dostumuzdu. Onu kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz." dedi. İHA