Pazartesi günü kendi sahasında Ümraniyespor’la karşılaşacak olan Balıkesirspor Baltok çalışmalarına dün Giray Bulak yönetiminde devam etti. Öğleden sonraki çalışmayı maçın oynanacağı Atatürk Stadyumunda yapan Balıkesirsporlu oyuncuların oldukça istekli oldukları görüldü.

Isınma hareketleriyle çalışmaya başlayan kırmızı beyazlı ekip oyuncuları daha sonra taktiksel ağırlıklı çalıştı. Teknik heyetin verdiği taktikleri bire bir uygulayan Balıkesirspor Baltoklu oyuncular idmanı yaptıkları çift kale maç ile sonlandırdı. Dünkü idmanda Abdulkadir ve Nizamettin’in düz koşu yaptığı görüldü.

SAHANIN DURUMUNU OYŞUNCULARIMIZ DA GÖRSÜN İSTEDİK

Antrenman öncesinde basına açık bulunan bölümde takım ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Teknik Direktör Giray Bulak, ligin en iyi takımının Balıkesirspor Baltok olduğunu söyledi. Bulak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Uzun bir aradan sonra kendi stadımızda antrenman yapma fırsatını bugün yakalıyoruz. Sahanın zemininin çocukların da görmesini istedik. Sonuçta maçı onlar oynayacak ve onlar karar verecekler. Şu anda olumlu geri bildirim aldık. Çocuklar maçı burada oynamak istiyorlar. Dolayısıyla biz de yetkili arkadaşlarımıza yönetim olarak müracaat edeceğiz ve biz oynamak istiyoruz ama teknik anlamda oynamaya sahamızın müsait olduğunu belirledikten sonra maçı burada oynarız diye düşünüyoruz. Şu anda bizim Balıkesirspor olarak oynama isteğimize görevli arkadaşlar ne tür cevap verecekler.

LİGİN EN İYİ TAKIMIYIZ

Ligde birbirine puan ve anlayış olarak iki takımın maçı olacak. Geçen sezon onlarla evimizde berabere kalmıştık. Oyunun başında bizi sıkıştırmışlardı ama sonunda biz oyunu ele geçirmiştik. Maçı kazansaydık play-off’a çıkan takım biz olacaktık. Zor maç oynayacağız. Ama ligde her şey zor. Maçlar aşağı yukarı birbirine yakın takımlar arasında oynanıyor. Herkesin birbirini yenebileceği bir durum yaşanıyor. Ama biz iyi takım olduğumuzu biliyoruz. Birbirimize yapıştığımızda ve o gücü sahaya yansıttığımızda iyi oynayıp kazanmak istiyoruz.”