Kütahya’nın Simav Eynal bölgesinde, jeotermal enerji ile ısıtılan seralarda üretilen domatesler, bölgenin aranan ürünü haline geldi. Arı tozlaşması ile hiçbir kimyasal ilaç kullanılmadan hormonsuz olarak üretilen Eynal domatesleri, 4 TL'den satılıyor. 
Son yıllarda topraksız seracılığın yaygınlaşarak 150 dekara ulaştığı belirtildi. Simav 4 Eylül Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Hakan Öztürk, 500 dekara yakın sera alanı üzerinde, kooperatif ortaklarının tarımsal üretim yaptıklarını, arı tozlaşmalı, hormonsuz domates ürettiklerini ifade etti. Öztürk, “Yenilenebilir enerji kaynağı olan ve dünyada en temiz enerji olarak kabul edilen jeotermal enerji ile üretim yapmaktayız. Seralarımız yaklaşık 250 dekar ısıtmalı olarak üyelerimiz arasında pay edilmektedir.150 dekarında topraksız sera olarak üretim yapılmaktadır. Topraksız seracılıkta, topraktan kaynaklanan hastalıklar ve ilaçlı mücadelemiz azaldı. Domates üretimlerimizde kesinlikle Bambus arısıyla tozlaşma sağlıyoruz, hormonsuz üretimle sürekli olarak 12 ay boyunca üretimlerimize devam ediyoruz. Yılda yaklaşık 7 bin ton domates üretiliyor. Kooperatifimiz şu anda Eskişehir, Bursa, Balıkesir, İzmit ve İzmir’e yoğun bir şekilde domates sevkıyatlarını sürdürmektedir” dedi. 
Domatesin Latince anlamının ışığın, güneşin çocuğu demek olduğunu belirten Öztürk, dalından kopardığı, hormonsuz ve ilaçsız domatesi yıkamadan yiyerek, ödüllü Simav Eynal domatesinin kalite ve lezzetini gösterdi.