Lige 30 Eylül’de Orman galibiyeti ile başlayan temsilcimiz sonrasında sahasında oynadığı 4 maçın 3 tanesini kaybetmiş ve sadece 1 Kasım'da oynadığı Akhisar maçını kazanmıştı. Tam olarak 1 ay 1 günlük evindeki galibiyet hasretine İstanbul Beylikdüzü maçı ile son vermek isteyen takımımızın deplasmanlarda almış olduğu galibiyetlerine bir bağlantı galibiyeti gerekiyordu artık ve geçtiğimiz Cumartesi bu galibiyet geldi sonunda. Bu bağlantı galibiyetini Pazar günü deplasmanda aynı galibiyet sayısında olduğumuz Bandırma Kırmızı takımını yenerek taçlandırabilirsek, devre sonuna kadar bir daha hiç maç kaybetmeden 12 galibiyet 5 mağlubiyet ile ligin ilk yarısını tamamlamış oluruz diye düşünüyorum. Bu da bize ilk yarıyı 3.’lük ile 5.’lik arasında bir yerde bitirmeyi garanti eder ve devre arasında takıma yapılacak birkaç takviye ile bu takım lige çıkma potasına ismini yazdırır.

 

Maça gelecek olursak da öncelikle kısa bir hakem konusuna değinmek istiyorum; Hakemler adil yönetim gösterdiğinde takımımız da maçı kazanmayı bildi. Sadece maçın başhakemi biri son periyotta olmak üzere 2 kritik anda yanlış düdük çalmasına rağmen, rakibin deneyimli ve centilmen Baş antrenörü Hakan Yavuz’un oyuncularına, doğruyu hakeme söylemelerini isteyen müdahalesi ile bu iki hatalı düdüğü de takımımızın lehine değişmesini sağladı. Bunun sonucunda hatalı kararını değiştirmek zorunda kalan başhakem Egemen Ercan ısrarla ben gördüm dediği iki pozisyonda da hatalı gördüğünü kabullenmek zorunda kaldı. Maçın en önemli anlarında böylesine sportmence bir davranışı sporcularına yaptıran Hakan Yavuz hocamı ve sporcularından özellikle Ramazan’ı kutluyorum. Zaten bu sportmence davranışlar sonunda Kurtdereli’yi dolduran seyirciler de özellikle Ramazanı uzun bir süre alkışlayarak güzel bir karşılık vermiş oldular.

 

Maça istekli ve coşkulu başlayan takımımız rakibine ilk dakikadan itibaren üstünlüğünü hissettirmeyi başardı. Özellikle dış atışlarda ki isabet oranımız maçta aranın lehimize açılmasını sağladı, ancak özellikle boyalı alanı etkili kullanamamamız da dikkatlerden kaçmadı. Bu oyun sonunda ilk periyodu 25-18 önde kapattık. İkinci periyoda karşılıklı basketler ile başlandı, rakibimiz özellikle içeriden Ramazan’ı etkili kullanırken ve onun üzerinden sayılar üretirken takımımız da Şahin Ekmen ve Jerry Smith ile rakibe karşılık verdi. Özellikle Şahin’in 18 sayılık performansı ile ön plana çıktığı ilk yarıyı takımımız ilk periyotta yakaladığı 7 sayılık farkı koruyarak 46-39 önde kapattı.

 

İkinci yarıya da istekli ve arzulu başlayan takımımız periyodun başında 11-5’lik bir seri yakalayınca 57-44 öne geçerek maçtaki en yüksek farka ulaştı ve rakibine molayı aldırdı. Molayı alan tecrübeli coach Hakan Yavuz’un takımı moladan öyle bir geri döndü ki hepimizi korkuttu. Mola sonrasında periyodun sonuna kadar ki süreçte 14-2’lik bir seri yaparak son periyoda 59-58 ile farkı 1 sayıya düşürerek girmeyi başardı. Son periyoda da sayı ile başlayan rakibimiz böylelikle seriyi 16-2’ye taşımış oldu. Son periyotta skor 67-68 olana kadar karşılıklı basketler ile devam etti. Bu andan itibaren takımımızda yine devreye dış atışlardaki isabet yüzdemiz girdi ve Sezgin ile Alican’ın üç sayılık basketlerine, maç boyu suskun kalan ve maçta hiçbir varlık gösteremeyen ve son 3 dakikaya girildiğinde sadece 2 sayısı bulunan Gani Lawal’ın ard arda bulduğu 3 pota altı sayısı ile 6 sayılık desteği eklenince takımımız ibreyi tekrar kendine çevirip 10-0’lık bir seri yakalayarak 77-68 öne geçti ve maçı da bu farkı koruyarak 79-71 önde kapattı.

 

Pazar günü takımımızın dost kulübü olan Banvit’in ikinci takımı Bandırma Kırmızı ile karşılaşacak takımımıza şimdiden başarılar diliyorum. Haftaya yeni bir Karesi Spor yazısında buluşmak üzere, sevgiyle ve basketbol ile kalın, hoşçakalın…