Burhaniye’de Körfez manzarası ile dikkat çeken Dutluca Mahallesi’nde, Deliktaş Kaya Sunağı yanında Belediyenin yaptırdığı kafeterya hizmete girerken, mahalleye gelenlerin sayısında da büyük artış oldu. Belediye, mahalle kahvehanelerinde de yenileme çalışması başlatırken, cami de baştan aşağıya boyandı. Dar olan bazı sokaklarda da genişletme çalışması başlatıldı. Köydeki çalışmalar vatandaşları heyecanlandırırken, ziyaretçi sayısında patlama yaşanması bekleniyor. Mahalledeki çalışmalara nezaret eden Muhtar Hüseyin Yılmaz, Dutluca’yı turizme kazandırmakta kararlı olduklarını söyledi.

“TURİSTLERİ BEKLİYORUZ”

Muhtar Yılmaz "Mahallemizde Deliktaş kafeterya hizmete girdi. Çok güzel oldu. Edremit Körfezi’ne kuşbakışı manzaramız var. Şu an kahvemizi boyadık. Camimizi yeniledik. Sokaklarımızı da düzenliyoruz. Sezona kadar tüm hazırlıklarımızı tamamlayacağız. Turistleri bekliyoruz. Bu yıl çok sayıda konuk ağırlayacağız. Bunun için de elbirliği ile seferber olduk.” dedi.

Mahalle halkından 84 yaşındaki Hüseyin Taşköprü de "Devletimize Allah zeval vermesin. Camimiz ve kahvehanelerimiz yenilendi. Köyümüz çok güzel. Komşularımız çok güzel. Akşam oldu mu, her yaka ayağın altında. Kuşbakışı Edremit Körfezi’ni seyredersin. Köyümüze daha çok misafir bekliyoruz.” dedi. İHA