15 Ekim 2017 tarihinde il kongresini yapan Büyük Birlik Partisi, 24 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifakında yer almasından dolayı tabandan gelen tepkiler üzerine Olağanüstü Kongre kararı aldı. Seçim döneminde il yönetiminde farklılıkların oluşmasından dolayı alınan olağanüstü kongre kararı alındığı belirtildi.

İTTİFAK İLE İLGİLİ ELEŞTİRİLER ALDIK

Büyük Birlik Partisi İl Teşkilat Başkanı Zeki Uçar yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Büyük Birlik Partisi olarak Erken genel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhur ittifakı içerisinde şartsız ve pazarlıksız olarak yer aldık. Kendi amblemimizden dahi vaz geçerek genel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine AK Parti listelerinden kendi adaylarımızla katıldık. Bize karşı hem dava arkadaşlarımızdan hem de karşı blokta yer alan arkadaşlardan bazı eleştiriler geldi.

İTTİFAKA DESTEĞİMİZ TAM OLDU

Başta genel başkanımız Sayın Mustafa Destici olmak üzere genel merkezimiz ve il teşkilatlarımız olarak birkaç münferit itiraz harici Cumhur İttifakına Büyük Birlik Partisi teşkilatları olarak desteğimiz tam olmuştur.

15 EKİM’DE KONGRE YAPMIŞTIK

Bilindiği üzere Balıkesir Büyük Birlik Partisi olarak son il kongremizi 15 Ekim 2017 tarihinde yapmış ve erken genel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine bu ekip ile hazırlanmıştık.

YÖNETİMDE FARKLILIKLARI OLUŞTU

Ancak bu kısa sürede İl yönetimde bazı anlayış ve usul farklılıkları baş göstermiş ve bu minvalde yönetim olarak beraber çalışma olanağı ortadan kalkmıştır. Bu yönetim değişikliği ihtiyacına rağmen seçim arifesinde almış olduğumuz olağanüstü kongre kararını seçim sonuna bırakmak zorunda kaldık. Bu süreçte şüyuu vukuundan beter cinsinden söylentilere maruz kaldık.

KONGRE 21 TEMMUZ’DA

Memleketimizin, masum ve mazlum insanların umudu Büyük Birlik Hareketi olarak kendi duruşu ve ağırlığı ile önümüzdeki dönemde önce Balıkesir’imizin daha sonra da ülkemizin yönetimine talip olacak kadroların tespiti ve teşviki için yeni bir yönetim anlayışı ve yönetim modeli için teşkilatımızı yeniden yapılandıracağız. Olağan üstü kongremizi bayram havasında tüm merkez ve ilçe teşkilatlarımızın katılımı ile 21 Temmuz 2018 tarihinde il binamızda gerçekleştireceğiz.”