Büyükşehir Belediyespor tekerlekli sandalye basketbol takımı Ankara'da TSK'yı 67-54 mağlup ederek önemli bir galibiyete imza attı.

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper liginde mücadele eden Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı, ikinci yarının ilk maçında deplasmanda TSK'yı 67-54 mağlup ederek önemli bir galibiyet elde etti. Kümede kalma mücadelesi veren rakibi karşısında etkili bir oyun ortaya koyan Büyükşehir Belediyespor, ilk periyodu 15-14 geride kapattı.

İkinci periyotta üstünlüğü ele geçiren temsilcimiz bu periyodu 19-15 önde tamamladı ve devreye 33-30 önde girdi. Üçüncü periyodda zaman zaman sayı bulmakta zorlanan Büyükşehir Belediyespor, bu periyodu 45-46 önde kapattı. Dördüncü sette rakibi karşısında üstün bir oyun ortaya koyan Büyükşehir Belediyespor, bu periyodda da 21-9 luk bir üstünlük sağladı ve sahadan da 67-54 üstün ayrılarak önemli bir galibiyete imza attı.

Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı deplasmanda elde ettiği bu galibiyet ile ilk 4 hedefinde önemli bir engeli aştı ve gelecek haftalar içinde moral buldu.

 

HAKEMLER: İrfan Pektaş, Serkan Cengiz, Murat Özden

TSK: Mustafa, Metin, Orçun, Ercüment, Müslüm

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR: Mehmet, Enes, Mehdi, Halil, Sinem

PERİYOTLAR: 15-14/15-19/15-13/9-21

MAÇ SONUCU: 54-67