Madde bağımlısı kişilerin Narconon Programı ile Kazdağları eteklerinde konumlanmış bu tesiste tertemiz yeni hayatlarına kavuştuklarını belirten Kurtuluş Vakfı Başkanı Ufuk Tanay Tezemir “Türkiye’de uygulandığı 5 yıl içerisinde, Narconon Eğitim ve Rehberlik Programı ile hiçbir ilaç kullanmadan madde bağımlılığında yüzde 84 oranında başarı sağladık.” dedi.

İLAÇSIZ 4 AYDA TEDAVİ

Edremit Körfezi'nin kuzeyinde bulunan, Ege ve Marmara’yı birbirinden ayıran Türkiye’nin oksijen deposu Kazdağları'nda toplam 7.5 dönümlük arazide faaliyet gösteren, eğitmenler hariç 28 kişi konaklama kapasiteli Kurtuluş Vakfı Tesisleri, 5 yıldır uyguladığı Narconon Türkiye Eğitim ve Rehberlik programıyla hiçbir şekilde ilaç kullandırmadan 3 ile 4 ay arasında uyuşturucu bağımlılığına son veriyor.

ZEHİRLİ MADDELER VÜCUTTAN ATILIYOR

Merkezi Ankara'da bulunan Vakfın Kazdağları'nın muhteşem doğası içindeki binasında, gönüllü olarak uyuşturucudan kurtulmak için başvuran her yaş grubundan bireye destek veriliyor. Yaklaşık 4 ay süren rehberlik programı süresince bağımlılara uyuşturucudan kurtulmaları için egzersiz programıyla kan dolaşımı hızlandırılarak vücuttaki kalıntılar gevşetiliyor. Özel beslenme desteğiyle zehir kalıntıları parçalanıyor ve son aşamada, saunadaki terlemeyle zehirli maddeler vücuttan tümüyle atılıyor.

Tezemir, ayrıca Vakfın Kazdağları’nda uyguladığı eğitim programının yanı sıra, yardımlar düzenlediğini ve gelen her bağışı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını dile getirdi. İHA