BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, mesai arkadaşlarını İstanbul’dan tercih ediyor. Göreve gelir gelmez Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Subaşı’nı Genel Sekreter Yardımcılığı’na getiren Kafaoğlu, Subaşı’nın 24 Haziran’da Milletvekili seçilmesiyle boşalttığı koltuğa yine Bağcılar Belediyesi’nden Cemil Şahin’i atadı.

 

BAĞCILAR’DAN GELENİN

YILDIZI ÇABUK PARLIYOR

BAĞCILAR Belediyesi ile paslaşan Kafaoğlu, Aralık 2017’de Büyükşehir’e getirdiği Yavuz Subaşı’nı birkaç ay içinde TBMM’ye taşıdı. Bağcılar Belediyesi’nden Çevre Şehircilik Bakanlığı’na müşavir olarak giden Subaşı, 24 Haziran’da AK Parti Balıkesir Milletvekili oldu; hemen akabinde MKYK’ya seçildi. Subaşı şimdi de AK Parti Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Hayati Yazıcı’nın Yardımcılığı’na atandı.

 

BALIKESİR’LE İLİŞKİSİ

DAMAT OLMASI

Bağcılar Belediyesi’nden transfer. Samsunlu olan Şahin’in asıl mesleği inşaat mühendisliği. 2007’den bu yana Bağcılar Belediyesi’nde çalışan Şahin, Park Bahçeler, Fen İşleri müdürlükleri yaptı. Son olarak Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı olan Şahin, şimdi Kafaoğlu’nun takımında. Büyükşehir’in Genel Sekreter Yardımcılığı’nı üstlenen Şahin’in Balıkesir damadı olduğu bildiriliyor.

 

KAYNAK: 10 BALIKESİR / www.10balikesir.com