Ak Parti’nin kuruluşundan bu yana emeği geçen teşkilat üyelerine yönelik düzenlediği Vefa yemeği Gala Yaşam ve Aktivite Merkezi’nde gerçekleştirildi. Yemekte bugüne kadar partiye hizmeti geçmiş kişilerle yeni yönetimler katıldı. Düzenlenen Vefa Yemeği’nde Ak Parti’nin birlik ve beraberlik içinde 2019 seçimlerinden de galip çıkacağı belirtildi.

Yemekte yapılan konuşmalarda önceki dönem yöneticilerinin partiyi en iyi noktalara getirdiği temennisinde bulunuldu. Önceki dönem İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Kamçı yemekte kimsenin dile getiremediklerini dile getirdi. Kamçı, “Biz çok üzüldük, kırıldık mı? Evet kırıldık. Küstürdüler mi? Evet. Ağlattılar mı? Evet. Ama ağlatanlar ağlayarak gitti ve biz hala bu gemideyiz. Bu geminin bazen dümeninde, bazen ortasında, bazen de dış tarafında kalabiliriz. Ama bu gemiden inenler bir daha bu gemiye binemezler” diye konuştu.

Ak Parti Milletvekili Ali Aydınlıoğlu’nun gündeminde ise CHP’den Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı konuşulan Ahmet Akın vardı. Aydınlıoğlu Balıkesir’e çivi çakmayanların seçimi kazanmaması temennisinde bulunurken,” Ahmet Akın Büyükşehir’e adaymış, kazanacakmış. Yahu Ak Parti’den başka sokakta bir parti gören var mı? Var mı nasıl kazanacaksın kardeşim? Senin kilon kaç kilon? CHP’yi bu millet tanımıyor mu? Bu memlekete, bu bölgeye hizmetleri yapan biziz” diye konuştu.

İl Başkanlığı’nın düzenlediği Vefa Yemeği’ne AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Marmara Bölge Koordinatörü Murat Yıldırım, Balıkesir Milletvekilleri Sema Kırcı, Ali Aydınlıoğlu, kasım Bostan, önceki dönem milletvekilleri İsmail Özgün, Cemal Öztaylan. Ali Osman Sali, Tülay Babuşçu katıldı. Yemekte ayrıca önceki dönem İl Başkanları, ilçe başkanları, il kadın kolları başkan ve yöneticileri, il gençlik kolları başkan ve yöneticileri de hazır bulundu.

 

AHDE VEFA DEMEK ERDOĞAN DEMEKTİR

Vefa Yemeği’nin açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Hasan Demiraslan şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımız, genel başkanımız her zaman vefalı olmaktan ve ahde vefadan bahseder. Sadece bahsetmekle kalmaz, ne kadar vefalı olduğunu her fırsatta gösterir. Herkes bilir ki, vefa demek Recep Tayyip Erdoğan demektir. Bu nedenle Ak Kadroların en önemli özelliği birbirlerine vefalı olmalarıdır. Bu nedenle kuruluşundan bugüne partimize hizmet eden bu kutsal davanın mimari olan sizlere canı gönülden teşekkür ediyorum. Kurulduğu 14 ağustos 2001'den bugüne kadar Ak Parti teşkilatında görev almış, milletvekillerimize, il, ilçe,  belde başkanlarımıza, belediye başkanlarımıza, il genel ve belediye meclis üyelerimize, gençlik ve kadın kollarımıza, mahalle temsilcilerimize, sandık müşahitlerimize, tüm gönüldaşlarımıza şükranlarımı sunuyor, her birini ayrı ayrı selamlıyorum.

 

MİLLETİMİZ VE ÜLKEMİZLE BÜTÜNLEŞTİK

Ak Parti yolu da, kaderi de ülkemizle ve milletimizle bütünleşmiş bir partidir. Türkiye'nin demokrasisi, ekonomisi, kalkınması, güvenliği için gayret eden, ter döken, fedakârlık yapan herkese buradan teşekkür ediyorum. Ak parti olarak iktidarda olduğumuz 15 yılda Türkiye’yi eğitimden sağlığa, ulaşımdan ekonomiye birçok hizmetle buluşturduk. Ülkemizde ulaşılmadık yer, elini sıkmadık insan bırakmadık. Çok şükür güzel işlere imza attık.

 

AK PARTİ KAZANIRSA HEPİMİZ KAZANACAĞIZ

Eğer önümüzdeki kritik dönemi ülkemizi bir üst lige yükselterek geride bırakırsak hepimiz kazanacağız. Tam tersi bir durum ortaya çıkarsa da kaybeden yine hepimiz olacağız. Ak Parti kazanırsa Türkiye kazanır. Ak parti kaybederse maalesef tüm Türkiye kaybeder.

 

BİREYSEL MÜCADELE EDENLERİN PARTİSİ DEĞİLİZ

Bizler Ak Parti Balıkesir teşkilatları olarak güçlü bir Balıkesir için, dünya devleti güçlü bir

Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz. Bizler sadece Türkiye için değil, umudu ve duası Türkiye olan mazlum coğrafyalar için de çalışmak zorundayız. Dünyada ve bölgemizde yaşanan gelişmeler bizi her zamankinden daha çok uyanık olmaya ve birlik beraberlik içerisinde hareket etmeye mecbur bırakıyor. Ak parti kendini, ülkesinin ve milletinin istiklali ve istikbaline adamış serdengeçtilerin partisidir. Sadece kendi istikbalinin hesabını yapanların, bireysel kariyeri için mücadele edenlerin bu partide yeri yoktur.

 

2019’DA DESTAN YAZACAĞIZ

Bizde bu düsturla Sayın cumhurbaşkanımıza yakışır şekilde çalışmalarımızı sürdürüp inşallah Balıkesir’de 2019 da hep birlikte tarih yazacağız. Rabbim yolumuzu, bahtımızı açık etsin. Hakk'a ve halka hizmet yolunda Mevla’m bize güç kuvvet versin. Rabbim yol arkadaşlığımızı, gönüldaşlığımızı daim ve kaim eylesin. Muhabbetiniz, coşkunuz, ahde vefanız için her birinize gönülden teşekkür ediyorum.

 

 

ALTI İL BAŞKANIYLA ÇALIŞTIM

Önceki dönem İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Kamçı ise Ak Parti’nin vefayı örnek alan bir parti olduğunu söyledi. Kamçı şunları dile getirdi:

“Yıl 2001, evinden çıkmış bir kadın ben siyaset yapacağım demiş. Türkiye’nin o anki durumları ve çektiğimiz çileler bitsin, benim de bu çorbada bir tuzum bulunsun deyip parti binasına gitmiş. Karşıma Himmet Sinoplugil Ağabey çıktı ve ben partime üye olacağım ve burada çalışmak istiyorum dedim. Bana ‘referansın kim’ diye sordular. Hiçbir referansım yok, sadece Recep Tayyip Erdoğan’ın referansı ve aşkıyla geldim dedim. 2001 ile 2011 yılları arasında İl Kadın Kolu başkanlığı görevinde bulundum. İlk İl Başkanım Zekai Kafaoğlu’dur. Kendisiyle çok güzel bir süre içerisinde çalışmak nasip oldu. Daha sonra Adil Bey ve altı tane daha il başkanıyla çalıştım.

2011’DE İSTİFA ETTİRİLDİM

Hakikatten o kadar güzel günler geçirdik ve o kadar güzel bir ekip oluşturduk ki o dönemleri hayatta unutamam. 2011 diyorum, çünkü 2011’e bir aya kala istifa ettirildim. İstifa ettirildikten iki yıl geçtikten sonra tekrar istifa ettirenler Karesi İlçe Başkanlığına kurucu ilçe başkanı olarak beni göreve istediler. Biraz nefsime ağır geldi tabi. Ama biliniz ki Türkiye’de ilk il başkanı olup, onun arkasından ilçe başkanı olan tek kadındım. Dedik ki; bizim nefsimiz ağır gelmesin, önemli olan partimizin buradaki başarısıdır. Biz burada da çalışır, bayrağı yukarıya dikeriz dedik. Hamd olsun geçtiğimiz yerel seçimlerde üç belediyemizi aldık ve yolumuza devam ettik.

BİZİ AĞLATANLAR AĞLAYARAK GİTTİ

Derken 15-20 gün sonra tekrar istifam oldu. Bunu niye anlatıyorum? Biz çok üzüldük, kırıldık mı? Evet kırıldık. Küstürdüler mi? Evet. Ağlattılar mı? Evet. Ama ağlatanlar ağlayarak gitti ve biz hala bu gemideyiz. Bu geminin bazen dümeninde, bazen ortasında, bazen de dış tarafında kalabiliriz. Ama bu gemiden inenler bir daha bu gemiye binemezler. Ama biz hala daha bu arkadaşlarla, bu gönüldaşlarla, bu yoldaşlarla beraberiz ve beraber yürüyeceğiz.”

 

 

ŞİMDİ DİRİLİŞ VAKTİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ise yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik içinde olduklarını belirterek şunları söyledi:

“Teşkilatlar belediyelerle beraber el ele olduğu zaman ne kadar güzel işler ortaya çıktığını hep beraber yaşıyoruz. İşte Cumhurbaşkanımızı İl Danışma Meclisi’nde ağırladığımızdan bu yana hep eski güzellikleri yaşıyoruz. Balıkesir’in yeniden şahlanışını yaşıyoruz. Balıkesir için hep şunu söylüyorduk: Karesi kuruluş, Altıeylül kurtuluş diyorduk. Şimdi tüm ilçelerimizle beraber diriliş vaktidir.

 

30 MART’A HAZIR MIYIZ?

Her zaman umutluyuz, hiçbir zaman ümidimizi kesmedik. Hep yol yürümeye devam ettik. Yağan yağmurlarda birlikte ıslanmaya devam ettik. Bundan sonra da devam edeceğimizin en büyük göstergesi işte bu il teşkilatımızın vefa yemeğidir. Hep il başkanımızla baş başa verdiğimiz zaman dedik ki, yeniden o eski günlere döneceğiz ve Balıkesir’i mutlaka şahlandıracağız. Oyumuzu Türkiye ortalamasının üstüne çıkaracağız diye birbirimize söz verdik. Teşkilatlarımızın gözlerinin içine baktığım zaman bunu çok net görüyorum. 2004’te Türkiye ortalaması yüzde 42 iken Balıkesir ortalaması yüzde 44 idi. Başta Bandırma olmak üzere Edremit’i, Erdek’i, Balya’sı bizdeydi. Ama maalesef sonra kaybettik. Ama şimdi önümüzde fırsat var. 30 Mart 2019’da inşallah bu ilçelerimizi tekrar aldığımız gibi diğer 20 ilçenin tamamına talibiz. Bana bu teşkilat, bu salon bunu vaat ediyor. Sayın başkan merak etme; partinin kuruluşundan beri çalışan bütün ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz, ilçe başkanlarımız, yönetim kurulu üyelerimiz, hasıla herkes biz hazırız diyor. 30 Mart 2019’a hazır mıyız?”

 

BİR VE BERABER OLMASAYDIK 15 TEMMUZ BAŞARAMAZDIK

Ak Parti Milletvekilleri adına söz alarak bir konuşma yapan Ali Aydınlıoğlu 2019 seçimlerinde belediyeleri tekrar kazanmak zorunda olduklarını söyledi. Aydınlıoğlu şunları kaydetti:

“Biz Ak Parti’nin kuruluşundan beri bu partinin hangi kademesi olursa olsun buralarda görev yapan arkadaşlarımızı, bu toplantılarda gördüğümüz zaman çok mutlu oluyoruz. Allah razı olsun. Çünkü bizler Ak Partiliyiz. Bizler hepimiz Ak parti gemisi içerisindeyiz. Bizi şu ana kadar ayakta tutan, 15 yıldan beri ayakta durmamıza sebep olan işte Ak Parti’nin bu güçlü kardeşlik duyguları ve güçlü teşkilat yapısıdır. Eğer bu güçlü teşkilat yapımız olmasaydı; 15 Temmuz’u başaramazdık. 15 Temmuz akşamı öncelikle bütün Ak Parti teşkilatları sokaklara, meydanlara koştu. Halkımız da bundan cesaret bularak iştirak ederek el ele gönül gönüle verdi ve 15 Temmuz hain FETÖ terör örgütü mensuplarını geri püskürttü. Onları bu millet, bu teşkilatlar, darbe yaptığına adeta pişman etti, şimdi de hepsi hesaba çekiliyor.

 

HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ

Bizim güçlü gönül bağlarına ihtiyacımız var. Hani dedik ya aynı gemideyiz. Allah korusun gemi batarsa ne milletvekilliğimiz, ne belediye başkanlığımız, ne parti başkanlığımız, ne de meclis üyeliğimiz kalır. Hele hele şu önümüzdeki süreçte nasıl biz 2019’da Türkiye’ye yeni bir dönem başlatacak olan Anayasa değişikliğini onaylamışsak, inşallah 2019’da da bu yeni sisteme geçecek isek işte Türkiye düşmanlarına tekrar ders vereceksek hep bir arada olmak zorundayız. Bu yüzden hepinizden Allah razı olsun. Gerçekten Ak Parti’de görev yapmak büyük bir onur, büyük bir şeref, büyük bir ayrıcalık. Ak Parti’de herkese yer var; sadece vatan hainlerine, teröristlere ve ülke-millet düşmanlarına yer yok. Buradan bu vesileyle bu zor süreçte bize gönülden destek veren, Milliyetçi Hareket Partisi’ne ve Ülkücü kardeşlerimize bir teşekkür etmek istiyorum. Allah onlardan razı olsun. Gerçekten ciddi bir devlet adamlığını Sayın Bahçeli bu süreçte göstermiştir. Asla o kardeşlerimizi incitmeyelim. Hep birlikte olalım, ülkemizin yarınlarını sağlam temellere oturtalım. Çünkü bu ülke bizim. Bu ülkeye sahip çıkacak inanın Ak Parti’den başka parti yok. Düşünün ki Ak Parti ‘ben bırakıyorum’ dese, ‘gelin buyurun ne yapacaksanız yapın’ dese düşünebiliyor musunuz ülkemizin hale ne olur? Ne satır kalır ne masat, ne evimiz kalır ne barkımız kalır.

 

SENİN KİLON KAÇ

Şunu bu kalabalık, bu heyecan gösteriyor ki biz birlikte olduğumuz zaman bizi Allah’ın izniyle hiçbir güç yıkamaz. Şimdi zaman zaman konuşuluyor; Ahmet Akın Büyükşehir’e adaymış, kazanacakmış. Yahu Ak Parti’den başka sokakta bir parti gören var mı? Var mı nasıl kazanacaksın kardeşim? Senin kilon kaç kilon? CHP’yi bu millet tanımıyor mu? Bu memlekete, bu bölgeye hizmetleri yapan biziz. Bunları lütfen herkese anlatın. Biz hizmetlerimizi anlatamıyoruz. Biraz da mütevazilik yapıyoruz. Ne dedik; 23 katrilyonluk yatırım var yahu. Bu bölge bu yatırımları gördü mü? Balıkesir’de havaalanı yoktu be! Edremit’te bir havaalanı var ama çalışmıyor diyorduk. Küçük uçaklar gelirdi 80 kişilik. 100 trilyon para harcandı şimdi dünyanın en büyük uçakları geliyor. 2002’de Edremit Havaalanı’ndan 2 bin kişi uçuyormuş bir yılda, 2017 yılında 350 bin kişi o hava limanından çeşitli ülke ve vilayetlere gidip geldiler. Balıkesir’imizin yeni ikinci hava limanı da Balıkesir merkezde bitmek üzere. Bunları anlatalım.

 

TÜRKİYE’YE AK PARTİ’DEN BAŞKA SAHİP ÇIKACAK PARTİ YOK

Bu memlekette çivisi olmayanlar seçimi kazanacakmış, kazanamasın kardeşim. Bak biz birlik, beraberlik içinde olduk, herkesin yüzü gülüyor. Bizde ayrı gayrı yok, biz aynı yolun yolcularıyız. Biz birbirimizi, ülkemizi seviyoruz. Bu ülkeye Ak Parti’den başka sahip çıkacak bir parti yok. Ey CHP sen Çanakkale’de pilav hayrı yapıyordun PKK’lılar yüzde 10’u geçti diye. Şırnak’ta sen greyder gönderiyordun, PKK eşkıyaları hendek kazsın da bizim askerimizi, polisimizi şehit etsin diye. Mecliste konuşuyorsun bu silahlar da nereden çıktı, teröristleri vuruyor diye. Vurmayacak mıydı, teröristleri mi besleyecektik.”

 

BİZ VEFA YEMEKLERİ YAPARKEN CHP KAVGA EDİYOR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Marmara Bölge Koordinatörü Murat Yıldırım, Uyumun olduğu yerde başarının olduğunu hatırlatarak şunları söyledi:

“Balıkesir’de bu uyumu görüyoruz. Bu uyum bize inşallah 2019 yerel seçimlerinde, büyükşehir belediye başkanlığı ile birlikte diğer ilçelerin başkanlıklarını, hem meclisi, hem cumhurbaşkanlığını getirecek. Biz vefa yemekleri yaparken, CHP’ye bakıyoruz, kongrelerinde kavga var, yumruk var. Bizde ise sevgi var, birbirine karşı saygı var. İşte AK Parti’nin farkı bu. Bu gün askerimiz Afrin’de göğüs göğüse savaşırken, bizim teşkilatlarımızda burada, sayın cumhurbaşkanımızın emperyalistlere karşı dik durması için onun arkasında olduğumuzu hissettirmemiz lazım. Arkasında olduğunu göstermemiz lazım. Güç birliğini ortaya koymamız gerekiyor. Yalnız Türkiye Cumhuriyeti değil, yalnız Türki cumhuriyetler değil tüm İslam ülkeleri, masum ve mazlum insanların gözü bizdedir. Türkiye ne kadar güçlü olursa, ne kadar birlik ve beraberlik içinde olursa, onlarda orada rahat edeceklerdir” dedi.

DEMİREZEN UNUTULMADI

Konuşmaların ardından Balıkesir’in ismini dünyada duyuran Milli Boksörümüz Ali Eren Demirezen’e plaket verildi. Vefa Yemeği’nde yapılan konuşmaların ardından hep birlikte yemek yenerek program sona erdi.