POLİTİKA

FAİK ÖZTRAK ORTALIĞI KARIŞTIRDI

FAİK ÖZTRAK ORTALIĞI KARIŞTIRDI
708 defa
11 Mart 2019 - 18:32

Mikrofon kazasıyla zor günler geçiren Millet İttifakı CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Hasan Arslan, şimdi de CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak’ın açıklamalarıyla şok yaşıyor. Öztrak, mikrofon kazasıyla ilgili olarak Hasan Arslan’ın kesin ihraç talebiyle Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini açıkladı. Bu açıklama Körfez’de şok etkisi yarattı. Saatler sonra Öztrak’tan düzeltme geldi, Arslan’ın değil, EMARÇEB Başkanı Cahit İnceoğlu’nun Disiplin Kurulu’na sevk edildiği belirtildi.

MİLLET İttifakı’nın CHP Edremit Başkan Adayı Hasan Arslan’ın yaşadığı mikrofon kazasının yankıları sürerken, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın “Edremit Başkan Adayımız önemli bir hata yapmıştır, kendisi kesin ihraç talebiyle disiplin Kurulu’na sevk edilmiştir” şeklindeki açıklamaları ortalığı iyice karıştırdı.

Hasan Arslan, Akçay’da seçim bürosu açılışında Cuma Selası okunurken konuşmalara ara verildiği bir sırada yanına gelen bir kişinin “bizim oy Kürdistan’a” şeklindeki sözlerini anlamayıp “bize verecek” demiş, açık kalan mikrofon ve kamera karşısında yaşanan bu diyalog, Arslan’ı zor durumda bırakmıştı. Yine aynı ortamda Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği Başkanı ve eski Akçay Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu’nun okunan Sela ile dalga geçen sözleri de kayda girmişti.

Mikrofon kazasıyla ilgili ses ve görüntüler medyaya yansıdı, çeşitli haber kanallarında baş haber yapıldı. Sosyal medya da bu görüntülerle çalkalandı. Arslan’ın mikrofon kazasıyla ilgili görüntüler şimdi Cumhur İttifakı’nın seçim kozu olmuş durumda.

 

DİSİPLİN’E SEVK EDİLEN KİŞİ ARSLAN DEĞİL İNCEOĞLU

Edremit Belediye Başkan Adayı Hasan Arslan mikrofon kazasının şokunu yaşarken, Millet İttifakı’nın Edremit ayağı da sıkıntıya girmiş gibi görünüyor. Arslan ve ekibi, mikrofon kazasının yarattığı olumsuzluğu ortadan kaldırmak için çabalarken, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın basına yaptığı açıklamalar olayın üstüne tuz biber ekti. Öztrak, dün kameralar karşısında “Edremit Başkan Adayımız önemli bir hata yapmıştır, kendisi kesin ihraç talebiyle disiplin Kurulu’na sevk edilmiştir” şeklinde açıklama yaptı. Bu açıklamanın hemen ardından Edremit yine karıştı. CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin devreye girdi, Faik Öztrak’la görüşme yaptı. Öztrak, saatler sonra bu açıklamasını düzeltmek zorunda kaldı. Açıklamada sehven bir hata yapıldığını, Disiplin Kurulu’na sevk edilen kişinin, EMARÇEB Başkanı Cahit İnceoğlu olduğunu duyurdu.

 

CAHİT İNCEOĞLU: YARGISIZ İNFAZ YAPIYORLAR

Mikrofon kazasının başrolündeki isimlerden biri olan Cahit İnceoğlu, sosyal medya hesabıpda yaptığı paylaşımda, yargısız infaz yapıldığını ileri sürdü. İnceoğlu şu açıklamayı yaptı:

“47 yıllık bir CHP’li ve CHP’li bir Belediye Başkanı olarak iki dönem (10 yıl) görev yaptığım Akçay’daki partimin bir etkinliğine katılmam kadar doğal bir davranış olamaz. Ancak gelin görün ki bu davranışım fincancı katırlarını ürkütmüşe benziyor. Açılış esnasında kürsüde açık bırakılan mikrofonlardan aramızda paylaşılan sözler tamamen saptırılarak aktroller ve işbirlikçileri tarafından havuz medyasına servis edilmiş bulunuyor. Bazı çevreler tarafından CHP Belediye Başkan Adayı Sayın Hasan Arslan ve şahsım hakkında yanlış bir algı yaratılması için birkaç kişi arasında geçen konuşmalar yargısız infaz yapılarak nerede ise linç girişimi başlatılmaya çalışılıyor.
Oysa ola  verilen cuma selası sırasında konuşmaların kesildiği anda, bir vatandaşın kürsüye yaklaştığı ve kendisine kime oy vereceksin? Bu defa bize ver denildiğinde, gülerek bir ironi yaptığı (CHP ile HDP’yi zorla ayni ittifakta gösterme gayreti içinde olanlara) gülerek ‘oyum Kürdistan’a dediği, buna aday arkadaşımızın gülümseyerek cevap verdiği, servis edilen görüntülerden açıkça anlaşılmaktadır.

 

İFTİRA VE YALAN DOLU İFADELERLE SALDIRIYORLAR
Öte yandan dudak hareketlerimizden hareketle sela okuyan müezzine hakaret ettiğimiz tamamen gerçek dışı olup bir kışkırtmadan başka bir şey değildir. Bu görüntülerin çok ciddi ve önemli bir habermiş gibi ulusal havuz medyasına kadar taşınmış olmasını hayretle görüyorum.
Bu haberi çarpıtarak servis edenleri ve Edremit te face den korsan yayın yapan söz de bir medya organında yine ayni günün akşamında hakkımda yapılan iftira ve yalan dolu ifadelerin yer aldığı program için, tarafımdan yasal yollara başvurulacaktır. Bizim Atatürkçülüğümüzü, Ulusalcılığımızı ve manevi değerlere olan bağlılığımızı ve inançlara olan saygımızı sorgulamak kimsenin haddi değildir. Bizi bilenler bilmektedir. Anlaşılan o ki Martın sonu bahar olacak. Her şey daha iyi olacak.”

 

SERKAN SARI: PROVOKASYON

CHP İl Başkanı Serkan Sarı da, yaşanan gelişmeler sonrasında yazılı bir açıklama yaptı. Arslan’ı savunan Sarı, Cahit İnceoğlu’nu suçladı. Serkan Sarı’nın açıklaması şöyle:

“Sizleri 08-03-2019 Cuma günü Akçay’da gerçekleşen, Partimizin ve İl Başkanlığımızın  tasvip etmediği, kesinlikle onaylamadığı olayın akibeti hakkında bilgilendirmeyi borç biliriz. Milletvekillerimiz okunan Sela  sebebi ile konuşmasını tamamlayarak gerekli hassasiyeti göstermiştir. Fakat partimiz ile hiçbir ilgisi ve alakalı olmayan bir şahıs görünen o ki provakasyon amaçlı olarak başkanımıza bir takım söylemlerde bulunmuştur. Başkanımızın dün basın açıklamasında belirttiği gibi okunan sela sebebi ile konuşmayı anlayamayan fakat kendisine bir destek söyleminde bulunduğunu düşündüğü şahsa cevap vermiştir. Kuvayi Milliye şehri Balıkesir’de bizler asla böyle bir söylemi kabul etmeyiz. Edremit Belediye Başkan Adayımız Selman Hasan Aslanın kullanılan sözleri hiç anlamadığı iştirak etmediği ve katılmadığını başkan adayımız ertesi gün yaptığı basın açıklamasında da bunu kesin bir dille ifade etmiştir. Millet ittifakı adayımız Aslan’ın  ülkemize  ve Bayrağımıza olan bağlılığını onu tanıyan herkes çok iyi bilir. Bu şahıs hakkında da emniyet güçleri gerekli işlemleri yapmıştır. Bizlerde bu provokasyonun takipçisi olacağız, konu hakkında gelişmelerinde kamuoyu ile paylaşacağız.

 

CAHİT İNCEOĞLU’NA TEPKİ

Maalesef  Cahit İnceoğlu adlı partilimizin okunan sela ile ilgili  ifadelerinde ki saygısızlığı, anlamsızlığı, partiliye ve  partimize yakışmayan tavırları da üzüntü ile tespit  etmiş bulunmaktayız. Kendisinin ifadelerini kesinlikle kabul etmiyor  ve esefle kınıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir İl Başkanlığı olarak kendisini kesin ihraç talebi ile tedbirli olarak disiplin kuruluna vermeye oy birliği ile karar vermiş bulunmaktayız. İnceoğlu bundan böyle Partimiz ile ilgili hiçbir etkinliğe ve organizasyona katılamayacaktır, partimiz adına hiçbir yerde açıklama yapamayacaktır. Kendisinin bu ifadelerini partimiz ile ilişkilendirmemenizi rica ederiz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Tüm hakları saklıdır. Haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları politikam.com’a aittir. politikam.com İHA / İHLAS HABER AJANSI üyesidir.