POLİTİKA

adiosbet giriş

CHP İL BAŞKANI SERKAN SARI’DAN BÜYÜKŞEHİR’E GENELGE AYARI

CHP İL BAŞKANI SERKAN SARI’DAN BÜYÜKŞEHİR’E GENELGE AYARI
957 defa
26 Mart 2020 - 14:53

İÇİŞLERİ’NİN MECLİS TOPLANTILARINI ERTELEYEN GENELGESİ SONRASINDA CHP İL BAŞKANI SERKAN SARI “HAKLILIĞIMIZ BAKANLIKÇA KANITLANDI” DEDİ, AK PARTİLİ YÜCEL YILMAZ, İSMAİL CANKUL VE MEHMET BİROL ŞAHİN’E GÖNDERME YAPTI.

 

CHP İl Başkanı Sarı: Yücel Yılmaz Meclis toplantısı yaparak üyelerin ve halkın sağlığını tehlikeye attı. Mehmet Birol Şahin İçişleri Bakanı’na da bir itiraz ve eleştiri yollasın. İsmail Cankul’u CHP’den özür dilemeye davet ediyorum.”

 

BALIKESİR Büyükşehir Belediye Meclisi’nin son toplantısına CHP Grubu’nun katılmama kararı AK Parti cephesinde ağır eleştirileri ve hakaretleri beraberinde getirmişti. CHP’siz yapılan Meclis toplantısından iki gün sonra İçişleri Bakanlığı yayınladığı bir genelge ile tüm belediye meclisi toplantılarının haziran ayına kadar ertelendiğini duyurdu, bu genelgeyle ilgili valilikleri görevlendirdi.

Eleştirilerin odağındaki CHP İl Başkanı Serkan Sarı, İçişleri Bakanlığı genelgesi sonrasında ikinci bir basın açıklaması yaparak “haklılığımız ortaya çıktı” dedi. Sarı, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı halk sağlığını tehlikeye atmakla itham etti, AK Partili Meclis Üyesi Birol Şahin ve Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul’u CHP’den özür dilemeye davet etti.

CHP İl Başkanı Serkan Sarı şu açıklamayı yaptı:

“Balıkesir Büyükşehir belediye Başkanlığı bizlerin hassasiyetini anlayamasalar da İçişleri Bakanlığı bu hassasiyetimizin ne kadar doğru ve yerinde olduğunu görmüştür.  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 19/03/2020 tarihli yayınlanan genelge ortadayken ve Olağanüstü bir gündem olan Korona Virüsü gerçeği mevcutken, bu gerçeği yok sayıp meclisi toplamanın akılla mantıkla izah edilir bir tarafı yoktu. Çevre şehircilik bakanlığının yayınlamış olduğu ( 19/03/2020 tarihli ve  73304 sayılı ) genelgeyi  meclise sanki kendi önergeleriymiş gibi sunarak halkımızı ve meclisimizi yanıltan yöneticiler, bugün de içişleri bakanlığının (26/03/20019 tarih ve 153 sayılı) genelgesini de meclise onaylatacaklar mı acaba merak ediyorum.

 

 

BÜYÜKŞEHİR’ i YÖNETMEK İÇİN İLERİYİ  GÖRMEK GEREKİR SAYIN YÜCEL YILMAZ

Şimdi buradan bir daha sormak istiyorum; Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis toplantısını düzenleyerek meclis üyelerimizi ve halkımızın sağlığını tehlikeye atan Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz grup başkan vekili İsmail Cankul ve Birol Şahin meclis üyelerimizden birisinin hastalığa yakalanması durumunda bunların hesabını verebilecekler mi ? Gerçeklerin ve samimiyetin ortaya çıkmak gibi bir özelliği vardır. Bir tarafta fırsat ve para hesabı, bir tarafta, halkın sağlığı ve güvenliği varken kendi iktidarlarının yayınladığı genelgelere rağmen, kısa günün karı mantığı ile buradan CHP ye nasıl vururum hesabı yaparken, Covid-19 ( Korona virüs ) un acı gerçeği ile yüzleşmek zorunda kaldılar. Şehirdeki Korona salgını ile ilgili krizi de yönetmekten acizsiniz. Bu gerçeğe rağmen, bir de bizi oturuma katılmamakla suçladılar.

 

 

BİROL ŞAHİN HAZİRANA KADAR  İSTEDİĞİ KOLTUĞA OTURABİLİR

İçişleri Bakanlığı bir gün önce yaptığımız açıklamada belirttiğimiz gibi büyükşehir, il, ilçe, belde belediyeleri ve mahalli idare birlikleri meclisleri ile il genel meclislerinin Nisan, Mayıs ve Haziran ayı toplantılarının ertelenmesinin sağlanmasını talep etmiştir. Birol şahin aynı sözlerini İçişleri Bakanına da söylüyor diye kabul ediyoruz. Bu itirazını ve eleştirilerini şimdi bakana da iletecektir diye umut ediyoruz. Yaptığı açıklamalardan da anlaşıldığı üzere AKP’li Birol Şahin Bakanlığın kararını da dinlemeyecek onun tek derdi var, ne halkımız ne memleketimiz o mecliste kapacağı koltuğun derdinde. Birol Şahin 10 Nisan’da meclis toplantısına kendisi katılsın, istediği koltuğa da oturabilir. Bizler halk sağlığı diyoruz, insan yaşam hakkı diyoruz onlar hala imar diyor, kredi diyor. Yeter artık Sayın Şahin, biraz kendinize gelin kendi hırslarınız ve ihtirasınız ile hiçbir şeyi gözünüz görmüyor. Siz 10 Nisan’da yapılması planlanan toplantı içinde olağan üstü durum kararı çıkartmaya çalışırsınız artık. Çünkü sizlerin halkımızın sağlığını düşündüğünüz yok tek derdiniz makamlarınız.

 

 

İSMAİL CANKUL’U ÖZÜR DİLEMEYE  DAVET EDİYORUZ

Korona virüsünü bahane ederek toplantıya katılmadığımızı ifade eden Kepsut Belediye Başkanı Sayın İsmail Cankul’u CHP’den özür dilemeye davet ediyoruz. Bu dönemde Büyük Şehir Belediye Meclisi toplantısı yapılmasına karşı olduğumuz için bizi eleştirenleri Halkımızdan özür dilemeye davet ediyoruz. “Aklın yolu bir” olmasına rağmen akıl yolundan hareket etmeyenler gerekli dersi İçişleri Bakanlığının son talimatı ile umarız almışlardır. Meclis toplantısında göstermelik önlemler ile; meclis üyelerimizin maske takmadığı, personelin hiçbir tedbire uymadığı ve CHP sıralarındaki CHP yazılarının sökülerek alındığını düşündükleri tedbirler ile ne kadar güzel örnek oldunuz halkımıza.  Bu mücadele cesaretle değil akılla, mantıkla ve bilimle yapılır.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Tüm hakları saklıdır. Haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları politikam.com’a aittir. politikam.com İHA / İHLAS HABER AJANSI üyesidir.