POLİTİKA

BALIKESİR’İN MERALARINI PARSEL PARSEL SATTIRMAYIZ

BALIKESİR’İN MERALARINI PARSEL PARSEL SATTIRMAYIZ
507 defa
11 Haziran 2019 - 12:22

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, Balıkesir’in meralarını parsel parsel satışa çıkarılmasına izin vermeyecekleri söyledi. Akın, Balıkesir Milli Emlak Müdürlüğü’nün ilana çıktığı “hali arazi”, “çalılık”, “ham toprak” vasfındaki arazilerin vasıflarının tekrar değerlendirilmesini istedi ve iktidarın Balıkesirli Milletvekillerine seslendi:

“Bu satışlara en başta Balıkesir’in evlatları izin vermeyecektir. Şeytani fikirlerle parsel parsel satışa çıkarılan köylünün meralarının satışına gelin hep birlikte izin vermeyelim.”

 

DEDEDEN KALMA MERALARI KİME SATIYORSUNUZ?

Maliye Bakanlığı’nın Gönen’de köylünün mera olarak kullandığı Hazine arazisini ihaleye çıkartması vatandaşların büyük tepkisine yol açtı. Ömerler Mahallesi’nde vatandaşların mera olarak kullandığı 30 dönümlük arazinin ilk 14 dönümü 20 Haziran’da açık artırma usulü ile satışa çıkacak. CHP’li Ahmet Akın, hayvancılığın kalbinin attığı yerde meraların satışı için ihaleye çıkılmasının zaten bir çok sorunla boğuşan hayvancılığın bitme noktasına geleceğini söyledi. Ahmet Akın şunları söyledi:

“Maliye Bakanlığı, 35 haneli Ömerler Köyünde 5 parselden oluşan Hazine arazisini satacak.  Bu araziler mahalle sakinlerinin dedelerinden kalan ve devlete bağışladığı ve mera olarak kullandığı araziler. Kimin malını kime satıyorsunuz diye sormazlar mı? Balıkesirli iktidar milletvekillerimize sesleniyorum. Gelin bu soruna bir an önce çözüm bulalım. Bu satışları derhal iptal ettirelim.”

CHP’li Ahmet Akın, Balıkesir Milli Emlak Müdürlüğü tarafından satış ilanına çıkılan “hali arazi”, “çalılık”, “ham toprak” vasfındaki arazilerin en kısa zamanda ilanlarının geri çekilmesini istedi. Bu vasıftaki arazilerin mera komisyonunun görüşü olmadan satışa çıkarılmaması gerektiğini vurgulayan Ahmet Akın, “Balıkesir’in mera alanları daralıyor. Milli Emlak Müdürlüğü’nün çok sayıda satışa çıkardığı bu araziler ile ilgili Mera Komisyonun görüşleri alındı mı? Bu araziler mera komisyonunun görüşü alınmadan, bu alanlardan yararlananların görüşleri alınmadan parsel parsel satışa çıkarılması şeytani bir fikirdir. Bu satış kararları derhal geri çekilmelidir” diye konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm hakları saklıdır. Haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları politikam.com’a aittir. politikam.com İHA / İHLAS HABER AJANSI üyesidir.